että puoliso ei tiedä, jos vaimolla /aviomiehellä on salasuhde tai haalii jatkuvasti uusia panoja?
Jos pariskunta elää yhdessä ja oletettavasti tuntee toisensa hyvin, eikö sellaisen asian väkisinkin huomaa?
Onko kyse itsepetoksesta, hiljaisesta hyväksynnästä, saako menettämisen pelko sulkemaan silmät?
Vai elävätkö ihmiset oikeasti liitoissa joissa toinen ei kiinnosta sen vertaa ,että yhtään tajuaisi mitä sen elämässä tapahtuu?
Voiko edes olla mahdollista
6
127
Vastaukset
- Anonyymi
On se mahdollista. Kyllä ihan hävettää. Mieheni haali salasuhteita muutaman vuoden enkä huomannut mitään. Mies tekee reissutyötä ja soitteli kotiin kuulumisia joka päivä. Kotona vapaa-ajallaan touhusi kaikkea yhdessä perheen kanssa kuten aina on tehnyt. Luotin mieheen täysin, en epäillyt mitään. Sattumalta huomasin että hänellä on salasuhde ollut jo jonkun aikaa ja useita kokeiluja ennen tätä.
- Anonyymi
Näin se menee. Myös matkatöissä ja soitteli kuulumisia joka päivä. Perheen ja suvun kanssa normaalisti lomat ja viikonloput, kuten aina. Myös täysi luotto, koska sitä ei kyennyt huomaamaan missään, edes sänkyhommissa, ja oli siis sänkyhommia myös muiden kanssa. Sitten jokin muutos puhelinkäytöksessä, äänettömällä ja joskus lähti puhumaan pihalle, vielä silloin ajattelin, että oli ehkä työpuhelu, ei ollut. Yhden kerran sitten satuin kuulemaan hätäisen vastauksen: mitä sä tänne soitat ja siitä lähti kerä purkautumaan. Sitten huomasin niissä työmatkoilta soitetuissa puheluissa, että välillä oli niin tukkoinen ääni, vähän tutkittuani lisää selvisi, että se oli viagran sivuvaikutus eli tarvitsi sitä ainetta niiden naisten kanssa, vaikkei käyttänyt kotioloissa. Löysin siis lääkekätköjä tietyistä paikoista. Siten tiesin aina, koska oli ollut jonkun kanssa, vain kuuntelemalla tukkoista ääntä. Eli siinä kohtaa siis huomasin ja tein johtopäätökset.
- Anonyymi
Kuka jaksaa tai edes viitsii pohtia näitä joulun alla?
- Anonyymi
Menkää koristelee joulikuusta, voi pää selkiytyä.
- Anonyymi
Kuka jaksaa jauhaa uskottomuudesta, joulu ruokaa, vinkkua, iloinen mieli, lihaa se vaan on mitä läpsytetty jos on.
- Anonyymi
Kyllähän sitä epäilee ja on oikeastaan aika varma, mutta jos toinen kieltää ja valehtelee silmät ja suut täyteen, ja sanoo hulluksi, niin minkäs teet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1287726Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?947262Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317172Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t176491Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736331Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa745321Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195305Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190