Tuntuuko miehen naiselle antamat pakit miehessä itsessään missään. Taustaa sen verran, että ihastuin voimakkaasti töissä erääseen mieheen. Kipinää oli molemmin puolin ja muutaman kerran viestittelimme. Varattuja molemmat, kummallakin perhe. Flirttailua puolisen vuotta. Yhtäkkiä mies ei enää reagoinut viestiini. Eilen törmättiin töistä lähtiessä ja päätin kuitenkin vielä yrittää ja pyysin kahville. Mies tuntui tylyltä, kylmästi vain sanoi että nyt ei pysty, pitää mennä pakkaamaan kun lähtivät viettämään joulua muualle. Mies oli ihan toisenlainen kuin ennen, on kaikille aina niin ystävällinen ja kohtelias, mutta nyt minua kohtaan todella kylmä. Mies oli jo jatkamassa matkaansa ja toivotin hänen selälleen hyvää joulun aikaa. En kuullut sanoiko enää mitään. Tuli todella paha mieli. Kyse kuitenkin keski-ikäisestä miehestä joten olisi hoitanut asian kuin MIES. Vai ärsytinkö häntä.. en tiedä. Olisin toivonut että pakit olisi voinut antaa ystävällisesti tyyliin "olen imarreltu mutta en valitettavasti voi lähteä ja jatkaa tämän enempää". Kummallekin olisi jäänyt parempi mieli. Toivon, että mies on edes vähän ajatellut sanomisiaan ja sitä miten kylmästi minua kohtaan käyttäytyi. En tiedä pitäisikö minun tuntea häpeää seuraavan kerran kun töissä nähdään, kun en viestiin reagoimattomuudesta ymmärtänyt lopettaa. Pahalta tuntuu, mutta kai se oli perheen äidille ihan oikein... Yritän töissä olla kuin en häntä huomaisikaan. Onneksi on viikon loma.
Sain ihastukselta tylyt pakit
Anonyymi
1
149
Vastaukset
90 % Kundi Kundiset kiinni jäävät avuin tekstarein & moni Pirkko Pitsinenkin.
Kundi Kundinen hakee etäisyyttä sinuun siis, älä ole moksiskaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site645961Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers734817Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto504398SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564161SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt953771SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502483Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352389Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi522144Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat452119Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost21617