Joulumusiikki Yle/MTV3

Anonyymi

Jälleen kerran tänä vuonna on joutunut toteamaan miten surkea on YLE:n ja MTV3:n joulumusiikin taso televisiossa. Näytettävät konsertit ovat olleet ja ovat tänäkin vuonna ns. "eturivin tähti/viihde tms. artistien" (kuten kanavat mainostavat esiintyjiään) esittämää musiikkia, jota ei voi kuunnella, paitsi jos haluaa huonolle tuulelle tai sitten uusintoja ! Palaute ko. kanaville ei auta mitään.

Miksi laulamaan eivät pääse monet oopperatähtemme tai muut hyvät laulajat ? Vanhoja rakkaita joululauluja esittävät nuoret iskelmä- , rap- tms. artistit saavat itkun partaalle (erehdyin vähän aikaa kuuntelemaan esim. eräässä hyväntekeväisyyskonsertissa esitettyä Jouluyö, juhlayö-kappaletta blondin iskelmälaulajan versiona, mutta äkkiä piti kanavaa vaihtaa, ettei ihan mennyt ilta pilalle).

Meitä vanhempia kansalaisia ei oteta enää huomioon missään muussakaan ohjelmatarjonnassa, mutta mehän sitä TV:tä eniten ehkä katsomme. Miten saisimme äänemme kuuluviin ja vastinetta verorahoillemme ?

T. Äiti 91 v. ja tytär 63 v

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Et siis vieläkään

        Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
        Ikävä
        53
        2345
      2. Hyvä että lähdit siitä

        Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
        Ikävä
        27
        1392
      3. Aavistatko että moni tietää

        Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
        Ikävä
        87
        1116
      4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

        Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
        Maailman menoa
        55
        1102
      5. Olisitko mies valmis?

        Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
        Ikävä
        178
        1062
      6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

        Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
        Ikävä
        98
        973
      7. Yritin saada

        Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
        Ikävä
        13
        950
      8. Onko vielä

        mahdollista nähdä?
        Rakkaus ja rakastaminen
        68
        903
      9. vieläkin sanoa voin...

        💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
        Ikävä
        23
        858
      10. Kronikat..

        Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
        Imatra
        10
        843
      Aihe