Joulunakin viinamiehet juovat viinaa ja lähtevät yökerhoon ja bileisiin tapaamaan naisia.
Raitis mies viettää joulunkin yksin kotona.
Vain viinaa juomalla pääsee mukaan porukoihin ja voi tavata naisia.
t. viinamies
Hyvää joulua.
22
<50
Vastaukset
Hyvää joulua viinamiehellekin... Ja ei varmaan kannatakaan olla ottamatta, kun heittää sellaiset vierotusoireet ja b-vitamiinin puutostilat päälle.... Muistahan hommata lientä tarpeeks... :o)
Samoin. Hyvää ja Rauhallista Joulua myös sinulle. :)
Toivotan onnea vailtsemallasi tiellä. Itse ajattelin nauttia jouluaterialla lasillisen viiniä, varmasti ilahdut tästä epätavallisesta uutisesta. Olen säästänyt erästä, lahjaksi saatua, Pinot Noir punaviinipulloa jo jonkun aikaa. Myös jälkiruuan, suklaan ja piparien kanssa, se maisuu oikein hyvältä. En raaski tehdä siitä glögiä, vaan nautin viinistä sellaisenaan. :)Kun on rasvaa maksassa, kuten mulla ei kannata juoda yhtään viinaa. - >On varmaan ollut jo nuorena ja laihana, kun en oikeen ole koskaan kestänyt vähääkään määrää alkoholia tulematta kuoleman sairaaksi.
Sokerilla on tää tyttö kasvatettu.Helmiina kirjoitti:
Hyvää Joulua selvillekin! 😊
Moikka!
Ihanaa Joulua myös sinulle ja perhellesi. :)
- Anonyymi
Viinamies sen kuin ottaa vaan, seinään lopettaminen ei ole hyvä sekään kun nyt alun kolmatta vuotta olet jo juonut.
Gud Jul! - Anonyymi
Te joilla ei naista ole. Suosittelen menemään baariin jotta tapaisitte sen kumppanin.
Minä vietän joulua kumppanini luona ja käyn myös sukulaisilla syömässä.
Vuosia sitten tapasin naisen baarissa jossa olin viinaa juomassa ja suhde ei alkanut heti vaan meillä oli omia juttuja ettei suhdetta voinut aloittaa 4 vuoteen mutta ystävyys säilyi ja tässä viimeisien parin vuoden aikana on ystävyydestä tullut parisuhde.
Viinaa juomalla naisia voi tavata joten suosittelen teille baariin lähtöä.
T Viinamies- Anonyymi
Uskotko tuohon tarinaan jo itsekin?
Olet Raumalla asuva ätmi, jolla on mielenterveysongelmia...
Herätys....
- Anonyymi
Alkoholia juodaan jouluna aika paljon ja porukassa tai vaimon ja kumppanin kanssa.
Myös perheelliset juo aika paljon. Alkon ohi menin tänään ja jonoa oli aika paljon.
Meinaatteko raittiit löytää piankin sen naisen vai oletteko suosiolla sinkkuja loppuelämänne.- Anonyymi
Vaikka viina ei maistuisikaan, on sitä vain pakko juoda jos ei halua jäädä yksin.
t. viinamies
- Anonyymi
70-luvun lopulla oli yhtä juhlaa stadilaisille, kun Malmikadulla sijaitseva Vanha Kettu ravintola alkoi pitää joulunakin kapakkaa auki ensimmäisenä Suomessa. Siitä lähtien olemme ollut osa Euroopaa.
- Anonyymi
Viinasta ei ole pakko tykätä. Minä en juo viinaa eli vodkaa en juo koska viinaa on oikeesti pahanmakuista. Olen juonut ainoastaan salmiakkikossua ja sitäkin todella harvoin.
- Anonyymi
Mua naurattaa nämä viinamiehen kommentit aina! :D
Olen itsekin huomannut saman mutta noin kova viinamies en silti ole.
Hyvää joulua Viinamiehelle! - Anonyymi
Viinamies tarkoittaa hyvää. Olette sinkkuja mutta ette pääse treffeille edes. Ei tarvii juoda viinaa joka päivä eikä tarvii juoda kossupulloa. Pari kaljaa riittää ja sitten yökerhoon naisia tapaamaan. Raitis mies ei naisia tapaa. Ei naiset tule kotoa hakemaan.
- Anonyymi
Viinamies toivoon vain kaikkien teidän parasta. Että oppisitte hyväksymään elämän raa'at tosiasiat eli sen että naisiin voi tutustua vain kun juodaan viinaa. Että hylkäisitte romanttiset haaveet siitä että kumppanin voisi tavata lenkkipolulla tai harrastusten parissa ja voisitte lopultakin elää normaalia perhe-elämää kumppaninne kanssa jonka tapasitte yökerhossa viinan voimalla.
t. viinamies
- Anonyymi
Baariin on mentävä jotta naisia voi saada. Ette tutustu naisiin kaupassa ettekä salillakaan.
- Anonyymi
Tupareissa käy flaksi. Kokemusta on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tupareissa käy flaksi. Kokemusta on.
Viinamies kutsutaan tupareihin ja hän tapaa naisia.
Raitista miestä ei tupareihin kutsuta.
t. viinamies
- Anonyymi
Kaveriporukoitten kanssa juodaan viinaa uutena vuotena ja tavataan myös naisia.
Naiset ei halua raitista miestä.
Naisia on yksin koska miehet ei juo tarpeeksi viinaa eikä pyydä naisia treffeille.
t viinamies- Anonyymi
Viinamiehellä on kavereita koska hän on porukoiden mukana juomassa viinaa. Naiset näkevät että hän on mukana kaveriporukassa ja kiinnostuvat viinamiehestä.
Raitis mies jää kaveriporukan ulkopuolelle. Naiset huomaavat ettei hänellä ole kavereita eivätkä kiinnostu hänestä.
t. viinamies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h603649- 443605
Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062831Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv512559Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.541973Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151629Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p211539- 321493
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1061317- 1801251