Kävin ostamassa viimeisiä ruokia ja lahjoja Lidlistä sekä Alkosta.
Kyllä jäi huono mieli taas monopolista. Siellä oli 3 työntekijää tyhjänpanttina Alkossa.
Lidlissä oli 2 työntekijää näkyvillä. Kassamies sanoi "Hyvää joulua" johon vastasin "Sitä samaa" minulle jäi huono omatunto, olisi pitänyt vastata "hyvää joulua" eikä tuollalailla.
ALKO ei toivottanut hyvää joulua, ikävää että ei voi valita viinien ostopaikkaa vaan pitää törkeässä liikkeessä asioida jatkossakin. Pitää koittaa tilata internetistä viiniä, ilmeisesti se on jo mahdollista. Niin oli töykeää taas ALKO toiminta ja kallista.
Lidlissä toivotettiin hyvää joulua, ALKO kassa ei toivottanut mitään
10
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Alkon pitää nyt pyytää anteeksi kaikilta.
- Anonyymi
Antaa 5cl pullo ensi tilassa
- Anonyymi
Jo on köyhää touhua jos pitää kämysessä natsisivassa käydä.
- Anonyymi
Varmaan myyjä oli perseelle ammuttu karhu en hymyile pitää olla töissä ei ei Alkossa
- Anonyymi
Super Alkossa oli eilen erittäin hyvä palvelu
- Anonyymi
Ja kanta-asiakaskortilla saa siellä 2 pinnaa pois juomien hinnasta. Missä viipyy Suomen Alkon kanta-asiakasjärjestelmä? Meitä suurkuluttajia tulisi palkita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ja kanta-asiakaskortilla saa siellä 2 pinnaa pois juomien hinnasta. Missä viipyy Suomen Alkon kanta-asiakasjärjestelmä? Meitä suurkuluttajia tulisi palkita.
Suurkuluttajien kanta-asiakaskortti on Kelakortti, jolla pääsette hoitoon ilmaiseksi sairauksienne kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suurkuluttajien kanta-asiakaskortti on Kelakortti, jolla pääsette hoitoon ilmaiseksi sairauksienne kanssa.
Mulla on hävinnyt se kortti jo vuosikymmeniä sitten. Vaan ihan oikeasti Alkon pitäisi palkita hyvät asiakkaansa. Ei meitä hyviä veronmaksajia puissa kasva.
- Anonyymi
Oli varmaan vihreitä tai demareita vai vasemmistolaisia kannattava jolle kaikki isänmaallinen on vihan aikaa.
- Anonyymi
Alko ei voi julistautua yhden uskontokunnan kannattajaksi, koska se on julkinen palvelu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672415- 661397
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww761230EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje61152- 79865
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19860- 44713
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta84693Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe26668- 30656