Tampereesta tullut YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN keulakuva, kallis Rockstar joka poseeraa kauniiden naisten kuvissa, ympäri maailman, mainostaa "korotuksia", jotka on jo etukäteen otettu moninkertaisesti, taka-oven kautta pois.
Sairaus- ja kansaneläkeläisillä maksatetaan 400€ vuodessa kalliimpia bussimatkoja, kuin rikkailla, näin Tampereella.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16175219/elakeleikkauksien-nimi-yksipuoluejarjestelmassa-on-quotkorotusquot
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16174390/vale-elakekorotus-maksaa-700e-enemman-kuluja-koyhyyselakelaisille#comment-100227607
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/356804fd-8864-4c3d-89b2-745389f127e1
Tampereen kaupunki / liikennelaitos, ei ole mahdollistanut bussien vuosikortteihin osamaksu-mahdollisuutta, esim. 50€ erissä, kunnes vuosikortin hinta täyttyisi, köyhyyteen pakotetuille sairaus- ja kansaneläkeläisille.
Tämä tarkoittaa, että jäävät vakavien autoimmuuni- ja reumasairauksien, tulehdus- ja kipusairauksien kannalta välttämättömät, hammas- ja silmälääkärikäynnit taas tekemättä.
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN hallitus mainostaa korotuksia, jotka on jo moneen kertaan, otettu pois taka-oven kautta, kallistuvina maksuina ja myös vuokrat nousivat.
Oppositioporvarit eivät tietenkään valita tästä, sillä sehän on myös heidän linjansa, leikata kovasti ja lisää heiltä, joilla ei mitään ole. Luulimme äänestävämme äärioikeistoa vastaan, kun äänestimme nykyistä hallitusta - YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ ei kannata äänestää.
Tampereen ratikka maksatetaan köyhyyseläkeläisten hengillä
8
640
Vastaukset
- Anonyymi
Katsoimme ns. "sosiaalisia luottoja" - niiden edellytys on isot velat ja suostuminen luottotietojen poistamiseen luoton ajalta.
Sairaus- ja kansaneläkeläisillä, joilla on aina ollut luottotiedot kunnossa, ei ole halua, eikä mahdollisuuksia, menettää niitä nytkään, emmekä tiedä olisiko sitä "sosiaalista luottoa" edes saatavissa, mutta mainitaan nyt, ettei joku erehdy luulemaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16174517/tampereen-kaupunki-tekee-ihmiskauppaa-sairaus--ja-kansanelakelaisilla#comment-100228735 - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16201375/yksityinen-veroparatiisi-armeija-on-suomessa-kaytannossa-jo-#comment-100500717
Vaatikaa oikeusministeriötä aloittamaan rikostutkinnat, eduskunnan yksipuoluejärjestelmää vastaan.
Eduskunta ei noudata enää perustuslakia, kun pakottaa jo 3 miljoonaa suomalaista köyhyysrajan alle.
Ei ole mikään oikeusvaltio ja demokratia sellainen, jossa eläkeläisköyhiä tapetaan riittämättömillä eläkkeillä ja palkoilla näkee nälkää.
Isojen talousrikosten, korruption ja vakuutuskuoririkollisuuden rikostutkinnat, on aloitettava eduskunnassa, pörssissä ja eläkerahastoissa heti.
Vedotkaa oikeusministeriöön perustuslain noudattamisen puolesta, kansalaisten terveyksien ja henkien puolesta. - Anonyymi
Uskokaa jo hyvällä vain persuja äänestämällä voitte enää vaikuttaa kaikki muut puolueet ovat liian korruptoituneita?
- Anonyymi
PetosPersKokoomus on se korruptoitunein puolueista, että se siitä.
https://www.nbcnews.com/news/world/hong-kong-police-fire-tear-gas-water-cannons-protest-against-n1213951
PetosPersKokoomuksen veroparatiisihävittäjä-hankkeita, voi nyt vastustaa kansalaisaloite.fi:ssä.
Suomen ihmisoikeudet eivät kuulu enää, kaikille Suomen kansalaisille, kuten vanhuksille, vammaisille, pitkäaikaissairaille, työttömille, syrjäytetyille, köyhimmille lapsiperheistä ym. joten hyvä syy käydä allekirjoittamassa, tärkeä kansalaisaloite, veroparatiisi"eliitin" jälkeläisten poliittisten sotalelujen hankkeen estämiseksi ja perumiseksi.
Koko ns. läntinen maailma, on pistänyt kaikki sotakone-hankkeet täysin jäihin, eli niitä ei enää havitella, koronankaan takia, vaan ihmisille aitoa oikeusturvaa, kuten
1 250€/kk minimieläkkeitä. - Anonyymi
SDP on rehellisin puolue puoluekartalla.
Antti Rinne lupasi ja takasi vappusatasen nettona kaikilla alle 1400 euroa kuussa ansaitseville eläkeläisille.
Saatiin ministereille palkankorotus ja ratikka Tampereellle.
Onkohan Tampere muuten maailman pienin ratikkakaupunki?
Ratikka ilman metroa on kuin kananmuna ilman suolaa.
Metro myös Tampereelle.
Koska kyseessä on Sanna Marinin kotikaupunkin, niin myös yksityisautojen polttomoottorin käyttökielto on saatava ensimmäisenä maailmassa Tampererlle. - Anonyymi
Vastikkeetonta rahaa, äärioikeiston järjestäytyneiden veroparatiisirikollisten "business finland"-rikollisjärjestön hankkeiden ja eduskunnan yksipuoluejärjestelmän mainostamiseen saava Yle - mainostelee estottomasti kaikkia veroparatiisi-rikollisten hankkeita, kuten ratikoita ja maanpetoshävittäjiä.
https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/deserves-billionaire-200524115936784.html
Suomessa ei ole enää aikoihin ollut, mitään aidosti puolueetonta tiedonvälitystä, vaikka sen pitäisi olla perustuslaillinen kansalaisoikeus. - Anonyymi
Tommoseen tuppukylään nyt sitten tulee oikkeen kiljotiini ja moni menettää henkensä, alle jäätyään?🇳🇱🇳🇱🇳🇱🇳🇱
- Anonyymi
Sosialismi on kapitalistin veturi. Kapitalisteille meni korona nenään, nyt se roikkuu löysässä hirressä, luottaa helikopteri rahaan ja antaa ikuista lainaa. Suomen on pakko kymmenkertaistua väkiluvultaan, ei muu auta. Uusi maailmanjärjestys.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1006524
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t313900törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/303315Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3811792- 331408
- 271350
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi471053Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11986Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11920- 42889