Kuinka moni asia menee suhteessa tai elämässä seksin edelle, seurusteluaikana ei vielä tullut eteen tilanetta jossa olisi siiretty sextailua jonkun tapahtuman takia. Kun muutettiin naisen kanssa yhteen alkoi tapahtua, Kun halusin katsoa lätkän MM kisoja ja varsinkin suomen matsit ja mitallipelit oli se naiselle yllätys, tuli suihkusta siihen mun viereen ja ajatteli että nyt ois sellainen hetki et voi heiluttaa peittoa sanoin et nyt tulee suomen peli, myöhemmin sitten, nainen katsoi vähän aikaa hölmistyneena ja lähti ja kysyi vielä menessään ootkos varma ettet halua nyt. No sänkyyn tullessa ei nainen ollut enää sillä tuulella. Nyt on kumppani siihen tottunut vuosien saatossa että MM lätkä menee edelle kun saa kisastudion pystyyn niin pillua ei kannata miehelle silloin tarjota. Kyllä naiset on tätä nureskelleet keskenään kun sentään pillua sais mutta ei. Kyllä on niin monta kertaa toi kumppanin tuhero nähty ja koettu, ei siinä mitään uutta ole, vanhan kertausta, toista on kunnon peli kaukalossa. Tosin on kumppanillakin tv sarjoja joita katselee ja silloin on turha munkin ehdottaa seksiä joten annan rauhan toiselle.
Puolisoni piti tätä outona
Anonyymi
1191
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
No outona pidän minäkin. Meillä ei kyllä ainakaan ikimaailmassa tv ole se mikä menee seksin edelle. Onneksi on nuo tallennustavat keksitty. :D
Mun toiminta sai aikaan sen että nainen soitti kavereilleen et nyt baariin kun mies katsoo lätkää, myöhemmin nainen sitten kiinostui seuraa itekin, siinä jänniteltiin vierekkäin.
Kannattaa panna aaamulla sitten . Kisat ei kestä kovin pitkään joten kyllä siinä vuoden aikana ehtii naimaan. Itse en voi kieltäytyä seksistä jos tyttöystävä haluaa, ei ne pelit niin tärkeitä ole.
Ei ole mitään sääntöä. Naidaan, kun molemmilla on sellainen fiilis päällä. Mitään pakkoa ei ole, eikä pidä olettaa, että himottaa joskus myöhemmin illalla.
(Meillä tällaista fiilistä ei ole ollut kahteen vuosikymmeneen. Tekee päiväohjelman suunnittelusta paljon helpompaa, kun voi luottaa, että seksiä ei ole tiedossa.)
Onhan se parempi katsoa miesjoukkoa pelaamassa lätkää kuin rakastella kaunista naista...
Mistä tietää että kaunis nainen miehellä kun ei nää, vai ootko vierestä heränny.
Vaimoni ikääntyessä tuli käytännöksi jo parikymmentä vuotta sitten, että hän tekee aloitteet. Tähän mennessä ei ole tullut tilannetta jossa menetelmä ei olisi toiminut.
Noin menetellään meilläkin. Edellisestä aloitteesta on juurikin se 20 vuotta.
Repesin.
(Vasta 15 vuotta, joten vielä naurattaa...)
Parisuhteet on turha instituutio. Onnea elämäänne. Tussun alla olevat raukat.
T. Nainen sinkku loppuelämän
Jääkiekon MM vain kerran vuodessa, tussua taas voi saada usein.