Muutin 80-luvun puolivälissä Tukholmaan, ja kyllä siellä vielä siihen aikaan mielestäni oli musliminaisilla vapaammat olot näissä lähiöissä. Joku pitkään Ruotsissa asunut musliminainen on myöskin mediassa siitä muistaakseni kertonut, että ennen oli vapaampaa.
Mutta kun 1990-luvulla musseja alkoi tulla enemmän Ruotsiin, sitten alkoi myös näkyä ongelmat. Muistan kun kerrankin puhuin parin vanhemman ja jo pidenpään Ruotsissa asuneen muslimimiehen kanssa näistä asioista, niin he sanoivat suoraan että heidän porukkaansa ei enää pitäisi päästää lisää Ruotsiin, koska hyvä maa menee pilalle. Hekin siis tiesivät että ongelmia tulee, kun muslimien määrä alkaa kasvaa. Ja nykyään ne ongelmat sitten todella näkyvät Ruotsissa, ääri-islam valtaa alaa, jihadisteja on tuhansia, mamulähiöissä on "moraali-poliiseja" jotka vahtivat naisten pukeutumista, on jatkuvia ampumisia, pommi-iskuja jne.
Mutta kun 1990-luvulla musseja alkoi tulla enemmän Ruotsiin, sitten alkoi myös näkyä ongelmat. Muistan kun kerrankin puhuin parin vanhemman ja jo pidenpään Ruotsissa asuneen muslimimiehen kanssa näistä asioista, niin he sanoivat suoraan että heidän porukkaansa ei enää pitäisi päästää lisää Ruotsiin, koska hyvä maa menee pilalle. Hekin siis tiesivät että ongelmia tulee, kun muslimien määrä alkaa kasvaa. Ja nykyään ne ongelmat sitten todella näkyvät Ruotsissa, ääri-islam valtaa alaa, jihadisteja on tuhansia, mamulähiöissä on "moraali-poliiseja" jotka vahtivat naisten pukeutumista, on jatkuvia ampumisia, pommi-iskuja jne.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Hei juurikin noin, tuohan on se totuus. Mutta kun ei vaan ymmärretä. Suomessa on käymässä juurikin näin ...
Imaami vihapuhuu.
https://www.youtube.com/watch?v=nVwrEzRi6cg
Kun moktarilta ottaa karvahatun päästä niin....hmmm
Jutut ainakin identtisiä.
Jos tuo ei ole kiihotusta kansanryhmää vastaan, niin mikä on?
Seijaah-ruosu on eri mieltä... ;-)
Totta kai koska on aivopesty islamiin.
Onko dokkari "Sharialakia Tanskassa" vielä nähtävillä?
Voihan paljastunut asianlaita
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16184127/kuinka-paljon-eok-ja-pitkanen-vedattivat-euroja
Tätä samaa sontaa on netti täynnä jo yli kymmenen vuoden ajalta:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/9193681/jussuf-pilaa-ketjuja
"Kukahan se tyhmä on?"
Kun kysyt, niin vastaan.
Kyllä minun mielestäni henkilö, joka on toistuvasti väärässä, eikä lukuisista hyvistä neuvoistani huolimatta osaa korjata käyttäytymistään, on tyhmä.
Nauretaan taas. ;)
Kas, kas. Sinähän lämpenet nyt. Onko tosiaan toivoa, että ymmärtäisit vihjeeni ja lopettaisit kyntämästä nöpönenälläsi kiviseinää?
Nauretaan taas.;)
Housut kintuissa...silti urputtaen.
Ensi vuonna MG Valuuttakauppias keksinee uuden rekatun öyhötysnikin?
Miksi et sitten korjaa? Naurettavaa koettaa puolustella palamistaan. Käsket muita vaikenemaan omista virheistäsi?
Kasva jo aikuiseksi!
- Vihajistaan -> vihjaistaan
Kello on jo yli 18.00. Jos oikein tiedän, tappi on aukaistu jo lähes pari tuntia sitten ja pimeys laskeutuu autioon vinttiisi tunnin päästä. Koeta nyt olla hukkumatta, vaikka nesteitä piisaisikin. ;)
Mitäs siellä uhoat, multinikki nysverö?
Pari korvapuustia ja olet lauhkea kuin lammas.
Niin se leivonnainen vaikuttaa osaamattomaan.
Äijä valittaa muiden juomisista vaikka itse on rapajuoppo. Kansankynttilä todellakin, mutta toisesta päästä hanurissa uitettu.
Lopeta trollaaminen jo.
Näin on, mutta yrittää vaan venkoilla vastaan.
Kas, kas. Sinusta ei kuitenkaan ole niitä korvapuusteja leipomaan. Olet jo vuosia jatkuneen nesteytyshoidon lahottama turjake.
Mutta puheesi ovat sentään suuria.
Naurakaamme yhdessä sille. ;)
Joo ja täällä itkee persuista jatkuvasti.
Ei sulle käynyt kovin hyvin, kun jouduit taas täältä lähtemään, ilmeisesti takas jenkkilään.
Huokaus. No, onhan sulla siellä misikanissa ehtymätön varasto kalkkunaa ja maailman paras valtionpäämies.
Elänä > elämä.
Miksi MG yhä trollaa kun paljastui Valuuttakauppiaaksi?
Pakkomielteensä?
Se nyt vaan on liian monta iskua päähänsä saanut # silakka
Näin se tuli tämäkin ketju leivottua loppuun. Avaaja itsekin epäsuorasti myönsi, että ihan Tukholmassa saakka ei tullut asutuksi, olipa asuttu vain Turengissa.
Anonyymi pöljäke täällä ketjun lopppuosassa tunkee suuhunsa pullaa ja korvapuusteja. Halvat ne ovat hullulla huvit. ;)
No reilut 18v. stokiksessa tuli asuttua, ei sen enempää.
t, avaaja
Kuppa pelkää saavansa korvapuusteista vatsansa kipeäksi. Jauhotettuna piileskelee ja kavahtaa leipomon tuoksuja.
On se ketku. ;)
islam ja kommunismi ovat samanlaisia,
eivät ikinä onnistu.
Tuloksena on aina itsetuhoinen kaaos.
Ihan turha yrittää, molemmat vois jo lopettaa
kokonaan
Finninaamaiset nysveröt uhovat leipovansa korvapuusteja. Älkääpä nyt höpäjäkö. ;)