Suuresti ihmettelen

Anonyymi

Olen huomannut, että Facebookiin jätetään kavereiksi entisiä kumppaneita niin aviopuolisoita lkuin avopuolisoita. Mielestäni eron jälkeen olisi tehtävä ensimmäiseksi puhdistus jossa nämä pudotetaan pois . ilmeisesti heillä on oikeus myös muihin tiedostoihin.
Siltä ne aina tulevat särkemään sydäntänne lisää, joten poistakaa ihmeessä, teettehän omaisuudellkin jaon, tileiltä pois oikeudet, vakuutukset omiin nimiin ja monta muuta. Joten puhdistakaa myös median tiedot pois entisten saatavilta.

On varmasti helpompi jatkaa, kun mennisyys ei jatkuvasti pomppaa esille, samoin on ystävien kanssa, poistakaa ystävienne entiset pois.

2

87

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuossa on järkeä!

    • Anonyymi

      Minä en ole poistanut exääni elämästäni millään lailla. Tosin fb ystäviä emme ole koska hän ei ole fb:ssa.
      En näe mitään syytä vihata tai inhota häntä. Me erosimme mutta emme vihollisina. Jos törmäämme kadulla, ihan varmasti vaihdamme kuulumisia jos aikaa on. Itse en ole parisuhteessa enkä selaista edes harkitse, hänellä on erittäin mustasukkainen avovaimo.
      En tunkeudu heidän elämäänsä. Emme soittele tai lähettele viestejä. Elämme kumpikin täysin omaa elämäämme ja ainakin minulle ero oli suuren suuri helpotus. Ei hän silti ole huono ihminen tai muuta, emme sopineet vain yhteen millään tavalla. Mutta koska asumme samassa kaupungissa törmäämistä kadulla silloin tällöin ei voi välttää. Emme hakeudu toistemme seuraan. Hän ei ole ystäväni mutta tunnen hänet hyvin, ja hänen veljensä perhe on ystäviäni edelleen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1974
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1720
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      57
      1360
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      77
      1334
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      1028
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      933
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      926
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      44
      882
    9. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      109
      863
    10. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      73
      856
    Aihe