Oletteko tunteneet kuolevanne vai ette?
Kuoleman tuntemuksia
2
<50
Vastaukset
Ensimmäisen kerran tunsin näin jo nuorena korkeassa kuumeessa. Yhtäkkiä tunsin, että kuolen ja kärsimys loppuu siihen. Olin hyvin huojentunut. Pettymys oli suuri, kun näin ei käynytkään.
Nyt, kun olen jo loppusuoralla, näin on tapahtunut jo usein. Pettymykset ovat olleet lievempiä, koska elinaikaa kuitenkin on paljon vähemmän kuin nuorena. Pian loppuvat kaikki kärsimykset.- Anonyymi
Tiedätkö, juuri samoin kävi minulle! Pettymys oli suuri kun en kuollutkaan. Elämässäni ei ollut mitään vikaa, se olotila oli vain niin hyvä ja ihana, täydellisen hyvä, että siitä ei olisi halunnut luopua.
Ensimmäisen kerran kun todella olin hyvin lähellä kuolla ja olin jo lakannut hengittämästä oli kaksi vuotiaana kun olin pudonnnut meidän pihalla olleeseen vesisaaviin. 6-vuotias sisko minut sieltä löysi. Saatiin elvytettyä eikä mitään vammaa jäänyt. Siitä en tietenkään mitään muista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu1561420Rakastan sinua
Enkä halua enkä aio sinua satuttaa. Satuttaisin samalla itseäni. Olet ihana mies ja olen pahoillani kuinka sinua kohteli511138Kun viimeksi tapasit kaivattusi
Kasvokkain ( ei netti, varmuudeksi vielä tarkennan), jännittikö? Jos, miten se ilmeni? Huomasitko jännittikö kaivattuasi49920Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva170917Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus75910Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e36855- 56778
Leppäskän tarratoimikunta kävi Suviseuroussa haastamassa riitaa!
Voiko enää törkeämmin häiritä uskovien juhlia? https://www.kirkkojakaupunki.fi/-/tarratoimikunnan-aktivistit-kokivat-sy195748Mitä Raamattu opettaa samaa sukupuolta olevien avioliitosta 4.0
Edelliset kolme ketjua tuli täyteen joten jatketaan keskustelua. Raamattu opettaa johdonmukaisesti, että homoseksuaali151743Ootko sä oikeasti sinkku?
Kun oot aina yksin tuol kylil, kyl mä susta naisen ottasin jos saisin luvan😳😘🔥42736