Nepä ne. Siemenöljyillä ja hiilareilla tulee nälkä hetkessä, koska niiden yhdistelmällä solut varastoivat kaiken syödyn energian piiloon.
Ja fogeli tietää sen (kuten ehkä senkin, miten nälkää EI tule, joskaan ei puhu siitä mitään)
IMO varsinaista ketoosia ei tarvita nälän poistoon
Riittää etteivät rasva- ja lihassolut lähde varastoimaan syötyä ruokaa ylenpalttisen tehokkaasti,
ja tämä onnistuu ihan vain vaihtamalla pääosan hiilareista ynnä ne siemenöljyt tyydyttyneeseen rasvaan.
Toimii kuin musta magia. Kerta kerran jälkeen
Sillä lailla
11
123
Vastaukset
- Anonyymi
"Riittää etteivät rasva- ja lihassolut lähde varastoimaan syötyä ruokaa ylenpalttisen tehokkaasti," ????????
Asia alkanut aueta mutta sotkeeko suomalainen "valistus" yhä edelleen? - Anonyymi
Oikein. Helpompihan sitä rasvaa on varastoida kun sitä ei tarvitse muuttaa miksikään muuksi. Se on varastointikelpoista sellaisenaan ja hävikkiäkään ei tapahdu.
- Anonyymi
"Oikein. Helpompihan sitä rasvaa on varastoida kun sitä ei tarvitse muuttaa miksikään muuksi. Se on varastointikelpoista sellaisenaan ja hävikkiäkään ei tapahdu."
sotkeeko suomalainen "valistus" yhä edelleen? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Oikein. Helpompihan sitä rasvaa on varastoida kun sitä ei tarvitse muuttaa miksikään muuksi. Se on varastointikelpoista sellaisenaan ja hävikkiäkään ei tapahdu."
sotkeeko suomalainen "valistus" yhä edelleen?Mikä siinä oli sellaista mitä et ymmärtänyt?
Kerro niin yritetään selvittää.
- Anonyymi
Juuri näin. Siemenet ovat hyviä ja terveellisiä pienissä määrin. 20-30 grammaa päivässä on sopiva määrä.
- Anonyymi
Tyydyttynyt rasva on sydämelle ja vesisuonille pahasta!
Mikä tahansa painon laskeminen on puolestaan terveellistä. Jo 5-10 % parantaa sokeri- ja kolesteroliarvoja.
Oliiviöljy sekä rypsi- ja vastaavat kasviöljyt ovat terveyttä edistäviä tuotteita. - Anonyymi
M.O.T.
Maharasva lisääntyy kasviöljystä.- Anonyymi
Juokaa kermaa ja syökää voita, sianihraa, niin laihdutte!
- Anonyymi
Onko asiasta omakohtaista kokemusta? Meinaan että kasviöljylläkö olet oman rasvakerroksesi hankkinut?
- Anonyymi
Ihraa saa parhaiten voista, juustosta, kermasta ja rasvaisesta lihasta. Suonet tukkoon vaikka väkisin! Vältä kaikkea kasvispohjaista.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ihraa saa parhaiten voista, juustosta, kermasta ja rasvaisesta lihasta. Suonet tukkoon vaikka väkisin! Vältä kaikkea kasvispohjaista.
Ihraksi kutsutaan teurastetun sian ruhosta irrotettuja munuais- ja vatsaihroja sekä suolista irrotettavia suoliliepeen ja vatsapaidan rasvakudosta.
Nautaeläimen vastaavia elinrasvoja nimitetään taliksi.
Ei niitä saa voista eikä kermasta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial101681Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1311670Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2531198Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221078Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2101066- 285955
- 128939
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt3887Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks49868- 10865