Pitäis uskaltaa tehdä aloite!

Oon käynyt asiakkaana yhdessä liikkeessä ekan kerran noin puoli vuotta sitten. Muistan kun astuin liikkeeseen ja näin miehen, joka jollain ihme tavalla kolahti muhun heti. Varmaan aika tavallisen näköinen mies, mutta kiva hymy ja just sitä jotain, mitä ei pysty kehittään ellei sitä ole. Ajattelin kuitenkin heti, että tämä on varattu, enkä alkanut kehittelemään mielessäni kummempia.

Olen aika ajoin piipahtanut liikkeessä asioilla ja aina vaan tämä mies on tuntunut jollain tavalla erityiseltä. Ottanut mun lapset kivasti huomioon ja on kaikin puolin olemukseltaan viehättävä. Rento, huumorintajuinen, lämmin lapsia kohtaan, mutta kuitenkin tosi asiallinen.

Tänään kävin ostamassa tarvikkeen, jonka hän tulee työnsä puolesta huomenna asentamaan luokseni. Liikkeessä olleessa ja aikatauluja sopiessa hän mainitsi, että ei ehdi tänä iltana mitenkään, sillä tämä ilta on yh-iskälle aika kiireinen. Otti numeroni ja soittaa huomenna aikataulusta.

Eli mietin nyt sitte ihan kuumeisena, että uskallanko ryhtyä johonki aloitteeseen?!?!?! Itsekin oon siis eronnut ja lapsellinen.
Ei kai siinä mitään häviä? Vai häviääkö :D

3

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yrittänyttä ei laiteta. Tottakai yrittää kuuluu, toimit avoimesti ja omana itsenäsi/Omien tuntemusten perusteella.

      • Niin vaan mitä sille voi sanoa :D En oo ollu tässä eron jälkeen mitenkään markkinoilla taikka haku päällä. Ja tämmöset taidot ruostuneet aikoja sitten.. Kääk!


      • Anonyymi
        Impula kirjoitti:

        Niin vaan mitä sille voi sanoa :D En oo ollu tässä eron jälkeen mitenkään markkinoilla taikka haku päällä. Ja tämmöset taidot ruostuneet aikoja sitten.. Kääk!

        Kysyt ehtiikö juoda kahvit tms. Keität kahvit siinä asentamisen lomassa. Ei sen aloitteen tartte olla mitään suurta ja ihmeellistä. Juttelette niitä näitä mikä luonnostaan tulee, niin siinä samalla saat itsekin tuntumaa lisää että vaikuttaako hän edelleen kiinnostavalta. Jos kiinnostus on molemmin puoleinen niin vaikkei hän ennättäis kahville jäädäkään, niin olisit jo osoittanut, että olet kiinnostunut. Ja luulisi viestin menneen perille. Onnea matkaan!!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      124
      7117
    2. Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?

      Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam
      Maailman menoa
      82
      4920
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      73
      3791
    4. Sinä olet minun forEver

      Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,
      Ikävä
      27
      2984
    5. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      43
      2579
    6. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      28
      1979
    7. Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan

      Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei
      Ikävä
      209
      1505
    8. Martinan prinsessahäät peruuntui

      Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      322
      1312
    9. Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella

      Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/
      Ikävä
      167
      1123
    10. Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona

      Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on
      47
      1116
    Aihe