Tolppakorkosaappaat !

Anonyymi

Minua on vuosia askarruttanut, mahdettiinko korkeilla tolppakoroilla suorittaa salakuljetusta,,,mahdollisesti huumeita. Nykypäivänä ei taida mennä läpi, kun on läpivalaisut huumekoirineen esteenä. Myös korokepohjaan olisi jotain mahtunut, riippuen sen korkeudesta.

7

108

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olisin ollut tullissa 25 vuotta sitten, mielikuvitukseni olisi riittänyt tutkia epäillyn mahdolliset tolppakorot.

    • Anonyymi

      Nykypäivänä ei ole tolppakorkoja, on vain ohuita piikkikorkoja.

      • Anonyymi

        Jospa olisikin, aika harvoin on piikkikorot olleet näkyvillä viime vuosina.


      • Anonyymi

        On tolppamallejakin😛


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Jospa olisikin, aika harvoin on piikkikorot olleet näkyvillä viime vuosina.

        Viimeaikoina korkeita piikkikorkoja havaittu vain nuorilla romaani ja mamu naisilla...siis korkeista...vähintään n. 15 cm piikkikoroista on havainto.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Viimeaikoina korkeita piikkikorkoja havaittu vain nuorilla romaani ja mamu naisilla...siis korkeista...vähintään n. 15 cm piikkikoroista on havainto.

        Eilen näin romaani naisia, matalat tolppa ja kiilakorot oli alla. Jotenkin sellainen muistikuva vuosien takaa, jotta heillä oli aina piikkikorot.


    • Anonyymi

      Likkana piiloitin tupakat tolppakorkojen sisään, sillä isi ei antanut polttaa tarkastaen säännöllisesti taskuni.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      126
      10798
    2. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      109
      6166
    3. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      152
      5446
    4. Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä

      On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..
      Maailman menoa
      49
      5338
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      68
      4316
    6. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      107
      4206
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      51
      3781
    8. Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään

      voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa
      Maailman menoa
      21
      3708
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      13
      3456
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      75
      3044
    Aihe