Sanokaa minne/kenelle ilmoitan kun jo kahdesti postinjakaja, varmaan useamminkin virtsannut talomme nurkkiin. Tapahtuu karhunkaatajantiellä.
Postimies virtsaa talomme nurkkiin
Anonyymi
48778
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Hommaa sille koira
Ilmoitin netin kautta eettisesti arveluttavasta käytöksestään postille.
Temat jakajalle jos ei Oo pidätyskykyä...
Hommatkaa ulko huussi talon nurkalle jos oot nainen pyydä kylään jos oot MIES oot aika outo...HAHHAHHAA
Vätti ihmisillä, varsinkaan noilla ulkomaalaisilla ole edes alkeellisia käytöstapoja. Suomessa, kaupunkialueilla ainakin kussaan käymälään.
Ai siksikö ne talot onki siel kusen värisiä
Oliko se turkkilainen jakaja.Ovat kuulemma kuseskelleet pöykkölässäkin.
Kun ne vielä kaikenlisäksi käy kasvimailtakin hakee kasviksii ravinnokseen.
Pöykkölässä on ihan suomalainen jakaja joka kusee pusikkoon.
On se ainakin turkkilaisen kaveri
Hätä ei katso paikkaa ! .Eikä tuo nyt niin iso synti ole jos vähän kastelee
kukkia ja nurmikoita, eikö olekin pääasia ettei se vielä lannoitakkin ?
Toisaalta voi olla niinkin että hän on tyytymätön, ja esittää näin haisevan vastalauseensa, tai sitten kukaties merkkaa reviiriään ?
Hätä ei katso paikkaa ! .Eikä tuo nyt niin iso synti ole jos vähän kastelee
kukkia ja nurmikoita, eikö olekin pääasia ettei se vielä lannoitakkin ?
Toisaalta voi olla niinkin että hän on tyytymätön, ja esittää näin haisevan vastalauseensa, tai sitten kukaties merkkaa reviiriään ?
Pitkä on postimiehen kierros, ei sitä jaksa koko päivää pidätellä. Avatkaa kotinne ovi ja päästäkää postimies vessaanne tarpeilleen niin ei tarvi enää vahtia ikkunassa minne hän vetensä laskee. Hätä ei lue lakia vaikka tykkäätkin katsella/kytätä pissivää miestä!
Manneken piss............
Tänään taas ukko kärryinensä viipyi ainakin 15min talomme kohdalla. Minne lie tällä kertaa tyhjensi rakkonsa...uutta lunta kun on niin jäljet näkyy...
Voi kun olet säälittävää, kello kädessä kyttäät. HANKI PÄIVIISI SISÄLTÖÄ.
Jos hoitamiisi kukkapenkkeihin kustaisiin, käyttäisit Iteki. Taidat olla samanlainen ruokkiva, ukko jollei ole käytöstapoja opetettu
Tarkoitatko, että käyttäisin itsekin kukkapenkkiä pisupaikkana? No, ei se meille naisille ole niin helppoa, elikkä en käyttäisi. En ole myöskään ruokkiva ukko vaan ruokin ukkoani oikein hyvillä aterioilla.
Sarkastinen akka oot...kirjoitusvirheitä tulee mutta kun pää on heinää täynnä ei ymmärretä jos muutama sana päin mäntyä..
Kyllähän siinä on aivan selvällä suomenkielellä, että käyttäisit itsekin kukkapenkkiä vessana ja ruokkiva ukko. En sitten ole se kirjoitustasi arvostellut henkilö vaan minäkin inhoan kyttääviä ja pikkuasioista kitiseviä ihmisiä.
Oletko lainkaan varma, että se 15 min meni pissaamiseen, eihän niitä lehtiä ihan hetkessä jaeta. Lehdenjakajan kärry saattaa olla pitkään pihassa ennen kuin joka asuntoon on jakelu suoritettu. Ja voi sen jakokärryn jättää pihaan ja juoksemalla viedä lehtiä naapurustoon.
Hanki elämä ja keskity muuhun kuin kyttäämiseen.
Paraskin puhuja...täällä luet näitä typeriä juttuja. Eli samanlainen kyttääjä oot,heh heh!!
Hommaa laatikon viereen kusi teline , siihen voi salaa kustannuksella!
Mie kusetin koirani tänään Revontulen penkkiin...toivon että joku ukonrähjä liukastui kuseen...
Pitäähän postimiestenkin johonkin kusta. Ei taida maata kaataa tuokaan asia.
Joo. Reviiri on merkattava.
"Postimies soittaa kahdesti ". (Hollywood)
Postimies kusee nurkkaan . (jänkhä Rovaniemi)
Ukko kuin koira, häntä vain päässä...
Niin, mutta kun se on Turkkilainen ja Osmaanien valtakunta on hajonnut jo aikoja sitten, täytyyhän toki omaa reviiriään jollakin tapaa pystyä puolustaa.
Mitä helkkaria tämä kusetusjuttu on? Jos se on se poronkusema! Eikös Lapissa tunneta sellainen juttu.
Älkää viitikö!
Tosi kuin vesi...usko jos haluat. Ulkomaalainen postimies virtsaa vähän väliä talojen nurkkiin Karhunkaatajantiellä. Miksei voi käydä esim.Supermarketin vessassa välillä...outo tyyppi,mutta tuo loppuu mikäli minusta kiinni!!
Koeta ymmärtää ne karvaranteet on lähempänä apinaa .
Niillä nyt on tapana kuseskella , merkata reviiri .
Ja koirat paskoo joka talon liittymiin,ja se ei haittaa mittää
Koira tekee niinkuin omistaja ohjaa, aikuinen ihminen niinkö typerä pää ohjaa, vtun...
Rasistinen kommentti.
Mene sanomaan sille, että lopettaa moisen jos se sinua niin kovin haittaa!
Eihän noille mustureille mitään tuohi sanoa...tiiä vaikka raiskais...
Sitäkös toivot?????
Ai että ihan toistenkin reviirit.
Se ei haittaa totuuden saa sanoo.
Mitä ihmettä sinä täällä meuhkaat, mene ihan itse sanomaan sille pissaavalle pojalle, että lopettaa moisen käyttäytymisen. Ei tarvi aina odottaa, että joku muu hoitaa asian mikäsä sinua risoo. Seuraavalla kyttäyskerralla hopi hopi ulos ja komentamaan, varmaan loppuu tuokin riesa ja noin helposti.
Me postimiehet merkkaamme aina reviirimme kolmasti kivijalan kulmaan.
Niin työ kun olette ulkomaalaisia.
kusiläikkiä postissa?
Tekeekön tämä postinkantaja, kuseksimisen lomassa, myös mainosta ja
ropakantaa kalustaan, verhontakaa kurkkiville kotirouville ?
Tekeekön tämä postinkantaja, kuseksimisen lomassa, myös mainosta ja
ropakantaa kalustaan, verhontakaa kurkkiville kotirouville ?
Tiedäthän sen, kun kyseessä on turkkilainen, on aivan itsestään selvää, houkutteleehan se tosi taitavin liikkein, kaikille nuorille pimuillehan se esittelee kaluaan samalla. Arvaathan sen minkalainen on, tumman ruskea ja suurikokoinen iso makkara, isompi, kuin sininen lenkkimakkara, kysy vaikka suomalaisilta pimuilata miltä tuntuukin. Sitä vartenhan ne tänne tulee, kaikki iseksen sotilaatkin esittelee ja panee.
Aletaan kaikki asukkaatki virtsalleen pitkin nurkkia, katotaan kuin kauan menee..
Juu se on aivan yleistä jo tänä syksynähän se alkoi, ulkomaalaiset alkoinat jakammaan posia tulee milloin sattuu ja on missä paatikossa milloinkin ja joskus ei tule edes samalla viikollakaan. Monin paikoin vasta ilta myöhällä joutuu, nainoonko välillä, ei nyt kusella luulisi niin kauan aikaa menevän.
Sama juttu myös Itä-Suomen alueella. Antti Rinne ja Paaterohan ne junailivat nämä halvat työmiehet jakamaan postia, pääsivät niistä kalliista ammattilaisista eroon.