Meen syksyllä yläasteelle ja oon aatellu, et voisin alkaa meikkaamaan. Kuinka runsas meikki ois hyvä mun ikäselle? Mitä meikkejä suosittelette? Miten ottaisin asian puheeksi äitini kanssa?
Kiitos kaikille jotka vastaa!
Meikkaaminen yläasteelle
Anonyymi
3
185
Vastaukset 3
- Anonyymi
Mun äiskä ei antanut lupaa meikata, sit aloitin salaa jääden kiinni. Jonkun ajan kuluttua aloitin aivan avoimesti meikkaamaan, huutoa seurasi, mut en välittänyt. Nyt runsaasti ripsaria, kajalrajauksin huulimaalin kera. Tää aihe voi olla vaikee monelle.
- Anonyymi
Mulla tekee tiukkaa, jot vähän saisi rajauksia tehdä. Äiskä porkkaa käsilaukkuni, ettei löytyis meikkejä. Samalla yrittävät holhota tupakat pois, vaikken siitä välitä.
- Anonyymi
Kukahan näitä kirjeitä rustailee?
Yläaste poistui jo toistakymmentä vuotta sitten. Nykyään on alakoulu ja yläkoulu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791339
- 851236
- 96977
- 48833
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83609Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä30538Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111520Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44498Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33475