Meen syksyllä yläasteelle ja oon aatellu, et voisin alkaa meikkaamaan. Kuinka runsas meikki ois hyvä mun ikäselle? Mitä meikkejä suosittelette? Miten ottaisin asian puheeksi äitini kanssa?
Kiitos kaikille jotka vastaa!
Meikkaaminen yläasteelle
Anonyymi
3
169
Vastaukset
- Anonyymi
Mun äiskä ei antanut lupaa meikata, sit aloitin salaa jääden kiinni. Jonkun ajan kuluttua aloitin aivan avoimesti meikkaamaan, huutoa seurasi, mut en välittänyt. Nyt runsaasti ripsaria, kajalrajauksin huulimaalin kera. Tää aihe voi olla vaikee monelle.
- Anonyymi
Mulla tekee tiukkaa, jot vähän saisi rajauksia tehdä. Äiskä porkkaa käsilaukkuni, ettei löytyis meikkejä. Samalla yrittävät holhota tupakat pois, vaikken siitä välitä.
- Anonyymi
Kukahan näitä kirjeitä rustailee?
Yläaste poistui jo toistakymmentä vuotta sitten. Nykyään on alakoulu ja yläkoulu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637