Iran syyttää USA:ta alas ampumastaan koneesta

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/420b4e34-4d8c-45b7-af0e-cc171e170a91

Kyllä nuo Iranilaiset on tolloja. Hautajaisissa kuoli 50, lentokoneen alas ampumisessa 163 ja syyttää muita.

Muslimi on aina muslimi.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Maailmalla arvostetut Tatu Vanhasen tutmimukset rotujen välisistä älykkyyseroista ei mairittele muslimeita.

Äänestä

En tiedä mutta Lavrov on jo käytännöllisesti katsoen kuollu kun saatoi koko venäjän naurunalaiseksi.
Se varmasti liukastuu ihan kohta saippuaan tms...

Äänestä

CIA vai Mossad?

Äänestä

Hyvinkin on mahdollista, että ohjuspatteria hoitivat venäläiset. Lavrovhan sanoi, että iranilaiset eivät ampuneet konetta alas. Kuka siis, venäläiset.

Äänestä
  • Vainajat eivät tarinoi, enemmän mua ihmetyttää ettei se ole vielä liukastunu saippuaan.

    Äänestä

Tyypillistä muslimien käsienpesua ja vastuun pakoilua ! Sitä samaahan ne tekevät, kun kivittävät itse raiskaamiaan naisia keskellä toria.

Äänestä

Paikallinen silakkaliike ollut asialla, ei järkeä, ei tulevaisuutta, ei terroristeja minnekkään.

Äänestä

islamia epäillään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/420b4e34-4d8c-45b7-af0e-cc171e170a91

Kyllä nuo Iranilaiset on tolloja. Hautajaisissa kuoli 50, lentokoneen alas ampumisessa 163 ja syyttää muita.

Muslimi on aina muslimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu