Anna Kontulan pidättämisen takia.
Israel boikottiin
Anonyymi
40<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Ei kansanedustajaa tuolla tavalla kohdella missään. Pitäisi laittaa diplomaattisuhteetkin uudelleen tarkistukseen.
poliiseille kunniamerkit ja kutsu 6.12 juhliin
Hienoa Israel. Kontula ei ole *askaläjää arvokkaampi.
Olisi todella aika osoittaa, ettei Suomi hyväksy rasistista sortajavaltiota.
Ois pitäny viedä vankilaan pitemmäksi aikaa,kun haluaa gazaa imeä..
Täysin turha ihminen hallituksessa ja elämässä.
Ei nämä kontulat suomalaisten vanhusten puolesta hillu ?
Vain tyhmät ajattelee niin, että kotimaiset heikommassa asemassa olevat olisi unohdettu. Vasemmistoliitto kun ei ole yhden asian puolue vaikka joillakin se tuntuu olevan vaikeaa käsittää, varsinkin niillä jotka kuuluvat juuri siihen yhden puolueeseen (ps).
Vasemmistoliitto ja muu vallassa oleva punahallinto boikottottiin, Israelin provosoinnista ja sabotointiyrityksestä.
On ollut boikotissa jo kauan se kansanmurhaaja-maanryöstäjävaltio.
Israel ei kansan murhaa,vaan he Islamin palestiinalaiset ampuvat usein katjuskoja ja Iran paskan tuomia ohjuksia.
Gaza o olevinaan Palestiinalaisten,mutta koskaan ei ole ollut Palestiinan valtiota kartoissa.
Palestiinalaiset ovat Islamin ns.huonoita tai epäsovinnaista kansaa,koska muut Islamin asukkaat työntävät heidät pois.
Heistä ei edes oma Islam tykkää,paitsi Iran joka haluaa tuhota Israelin.
Vasemmisto liito ja kommarit sekä sdp voisi muuttaa Gazaan. Marin olisi oikein hyvä olla siellä kaapuneinsa.
Hoitais"kansan"edustaja oman kansan etuja ensin eikä egyptin mummoja?
Jaffa-appelsiinejä ostan ja hyviä Sharoneita, sekä muutenkin suosin Israelia.
Aseet ovat laadukkaita, testattu oikeissa kenttöolosuhteissa.
Jaffa-appelsiinejä ostan ja hyviä Sharoneita, sekä muutenkin suosin Israelia.
Aseet ovat laadukkaita, testattu oikeissa kenttöolosuhteissa.
Jaffa-appelsiinejä ostan ja hyviä Sharoneita, sekä muutenkin suosin Israelia.
Aseet ovat laadukkaita, testattu oikeissa kenttöolosuhteissa.
Pitääkin suosia israelilaisia tuotteita. Toivottavasti laittavat punikille raskaat syytteet ja linnaan, eivätkä päästä enää koskaan sitä tänne.
Ei ne tehe sitä koska Israel on kuitenki länsimainen demokratia, toisin ku vasemmistolaisten ihailema äärioikeistolainen,riistokapitalistinen ja fasistinen pikkuhitlerin johtama venäjä.
Kontula vankilaan vaan Israelissa. Ei tuollaiset mielenosoitusta järjestävät kansanedustajat saa hillua mielivaltaisesti toisessa maassa, Ei Suomessakaan.
olisivat jättäneet sen Gasan puolelle rajaa ilman poispääsyä
Tyhmä akka väärässä paikassa. Perusfeministi, rehuksi vaan.
Vaikka toisaalta ilouutinen. Onneksi joku viranomainen ottaa näitä haisevia ämmiä kiinni.
Heh, eipä tullu tämmösiä öyhötyksiä poliitikkoa vastaan kun taannoin Soini osallistui mihin osallistui.
Huomioikaa, että Anna Kontula edustaa virallista Suomen hallitusta. Häntä tukee mm.
ulkoministeri. Siksi Anna Kontulan arvostelu on hallituksen arvostelua. Hallituspuolueet tukevat yksimielisesti Anna Kontulaa.
Ministerin sanoin kansanedustajalla täytyy olla oikeus esittää oma kantansa ja toimia sen mukaan.
Siis vaikka se loukkaisi toisen maan lakeja, rajoja ja suvereniteettia.
Suomeen tai Suomelle israelilaisten siionistien on turha tulla sanomaan tästä mitään. Rajat kiinni, maa boikottiin ja siionistit poseen, jos tänne tulevat aukomaan suuria suitansa, mokomat kyömynenät. Oppositio on vielä yllyttämässä.
Kyllä jempti on niin.
Huomioikaa, että Anna Kontula edustaa virallista Suomen hallitusta. Häntä tukee mm.
ulkoministeri. Siksi Anna Kontulan arvostelu on hallituksen arvostelua. Hallituspuolueet tukevat yksimielisesti Anna Kontulaa.
Ministerin sanoin kansanedustajalla täytyy olla oikeus esittää oma kantansa ja toimia sen mukaan.
Siis vaikka se loukkaisi toisen maan lakeja, rajoja ja suvereniteettia.
Suomeen tai Suomelle israelilaisten siionistien on turha tulla sanomaan tästä mitään. Rajat kiinni, maa boikottiin ja siionistit poseen, jos tänne tulevat aukomaan suuria suitansa, mokomat kyömynenät. Oppositio on vielä yllyttämässä.
Kyllä jempti on niin.
Eipä tainnut Kontula olla rettelöimässä Suomen edustajana vaan pelkkänä yksityishenkilönä.
Kannatan Israelin boikotoimista mutta siksi, että laskivat Kontulan vapaaksi!
Antisemitisti. juutalaisvastainen. Meni kiihottamaan Israeliin israelin johtoa ja Israelin kansaa vastaan. Suomen kansan edustajana.
Ei järki paljon päätä pakota.
Olet siis käytännössä sitä mieltä että kun täällä Suomessa joku ulkomaalainen rikkoo lakia ja se pidätetään NIIN Suomi pitäisi laittaa boikottiin tämän pidätetyn henkilön valtion taholta - Miksi?
Vihervasemmisto haluaa osoittaa mieltään Israelia vastaan, mutta miksi paheksuvat natseja vaikka toimillaan näyttävät vihaavansa juutalaisia.
Vihervasemmisto ei ryhdy mielenilmauksiin muslimiterroristeja vastaan, eikä yhdenkään terroristi-iskun jälkeen kailoteta että uhreilla olisi ollut oikeus elämään.
Koska vihervasemmiston toiminnassa olisi jotain logiikkaa ollut?
Israel on ollut boikotissa jo kymmeniä vuosia.
https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/israel-model-191231050742080.html
Suomen valtio ei ole vieläkään tuominnut Khashoggin murhaa.
Suomen kansalaisten eläkerahastoihin keräämillä, tuhansilla miljardeilla euroilla, ovat äärioikeiston järjestäytyneet veroparatiisirikolliset, tehneet sota- ja asesijoituksia, mm. jenkkien, Saudi-Arabian ja Israelin kanssa.
Kyse on isoista talousrikoksista ja maanpetoksellisesta toiminnasta, jota pitäisi jo rikostutkia. Herätys oikeuskansleri, poliisi ja supo.
On epäilys että eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, on ollut tietoinen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16201375/yksityinen-veroparatiisi-armeija-on-suomessa-kaytannossa-jo-#comment-100500717
Enpäs tiennytkään että Suomi ja Israel juonivat sen Khashoggin murhan. Aina oppii!
Khihihiiihhii.. iihhaah-ah
ai sen vitun KommariHuoran takia meni pilaamaan Suomen lintukodon maineen.
Vain narkomaanivasemmisto kannattaa tällaista toimintaa. Tämä paskaläjä ei ole diplomaatti vaan vasemmistohäirikkö.
On jo ollut pitkään.
Ei käy Israelia eikä Israelin kansaa kateeksi. Natsit, kommarit ja muslimit vihaa heitä.
Edustava vihaajien lista. Natsit, kommarit ja muslimit.
Osoittaa kiistattomasti Israelin olevan oikealla asialla.
Jaffa tulloo !
https://www.youtube.com/watch?v=JwLuC0ZDOEc
Israel boikottiin.
Yhtään juutalaista pakolaista ei oteta enää Suomeen. Tulevat tänne vain elämään meidän verorahoilla, joukkoraiskaavat naiset ja lapset, murhaavat ja polttavat elävältä. Synagookissaan pauhaavat terroteoista ja marttyyriudesta 70 neitseen kera.
Nyt riitti!
Lähi-idästä ei oteta enää kuin arabeja.
Hamas boikottiin.
Vaikka löytääkin tyhmän vasuriansanedustajan, ei tarvisi kerjätä tukea.
Nyt sitä vasta tuetaankin lähetin jo 3500euroa hyväntekeväisyyteen joka tekee työtä israelin hyväksi.