Staffpoint muka luotettava Vuokrafirma

Anonyymi

Pettymykseen ja irtisanomiseeni loppui minun pitkä työsuhde Staff Pointin kanssa.
Minulla ei vuosiin ollut mitään ongelmia Staff Pointin kanssa,mutta kun työtapaturmia tuli alkoi ongelmat.
Ymmärrän sen että lakien mukaan täytyy tomia on käytävä työkyky neuvotteluissa,saatava lausunnot työkyvystä.
Mutta jos se menee siihen että soitellaan perään muka huolissaan tarvitsetko lisää sairaslomaa,vaikka olin jo pitkään työkuntoinen.
Vaitiolovelvollisuutta rikottiin lukuisia kertoja,kävin luottamuksellisia keskusteluja mitkä puhuttiin eteenpäin.
Kun tivasin vastausta selitettiin jotakin aivan uskomattomia tarinoita millä ei ollut mitään tekemistä asian kanssa.
Maran työaika on 37,5 tuntia viikossa jota noudatin ja sitä seurattiin,silti palvelukeskusksesta soitettiin lisävuoroja.
Sanoin en voi ottaa kun tunnit on täynnä,vastaus ei se nyt niin tarkkaa ole joka viikko.
Juurikin näin yksi sanoo toista toinen toista.
My Staffiin muutettiin työaikojani oletin että yrityksessä missä töitä teen ei ole tarvetta,menin töihin ja siellä ihmetellään miksi sinulla on tälläinen työ aika.

Kukaan ei ottanut vastuuta joten minun mitta tuli täyteen,tiedän että karessi on edessä mutta tämä oli elämäni paras ratkaisu.
Harva uskaltaa pitää puoliaan usein vuokratyöntekijä ei ole yhtään mitään.
Onneksi täällä Hesassa on paljon muitakin mahdollisuuksia kuin Staff Point ja uskon että on myös luotettavia Vuokrafirmoja.

0

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Sannan kirja USA:n bestseller!

        "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
        Maailman menoa
        46
        10644
      2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

        Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
        Yrittäjyys
        128
        10176
      3. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

        ...ei tykänny Sanna Marinista
        Maailman menoa
        22
        7947
      4. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

        Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
        Maailman menoa
        177
        6364
      5. Metsäalan rikolliset

        Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
        Sotkamo
        35
        5058
      6. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

        Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
        Ikävä
        58
        4800
      7. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

        Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
        Maailman menoa
        132
        4152
      8. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

        Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
        Maailman menoa
        129
        3466
      9. Missä vaiheessa

        Päätit luovuttaa suhteeni?
        Ikävä
        63
        3175
      10. Adonikselle

        Kuvittelitko oikeasti, että ootan sua? Kuvittelitko, että voit noin vain vetäyttä ja kun tulet takaisin, kaikki on niin
        Ikävä
        227
        3124
      Aihe