Keskiverron näköiset naiset metsästää täyden kympin miehiä parisuhteeseen, koska saavat mätsejä niiden kanssa ja ovat joskus saaneet täyden kympin mieheltä kikiä. Tämän takia keskiverron näköisten naisten ego on tapissa ja he kuvittelevat, että oma vetovoima kantaa parisuhteeseen 10/10 miehen kanssa. On näillä 10/10 miehilläkin joku taso ja niistä kilpailee samaan aikaan 10/10 naiset. Kymppimies hakee keskiverron näköisistä naisista aika usein vain seksiseuraa.
Nyt on aika laittaa tinderille palautetta. Laitetaan tasot kohtaamaan, niin naisten "operointi" loppuu. Alla esimerkkejä.
-Naisille esim. mätsirajoitus 100
-Miehille tykkäysrajoitus 20/60
-Jos olet ulkonäöltä 8/10 nainen, niin sinulle näytetään 8/10 miehiä
Nyt on aika laittaa tinderille palautetta. Laitetaan tasot kohtaamaan, niin naisten "operointi" loppuu. Alla esimerkkejä.
-Naisille esim. mätsirajoitus 100
-Miehille tykkäysrajoitus 20/60
-Jos olet ulkonäöltä 8/10 nainen, niin sinulle näytetään 8/10 miehiä
Vastaukset 45
Vanhimmat
Niin, eihän se nyt käy että nainen voisi itse valita miehen.
Niin, seksiin naiset varmasti voi valita miehen, mutta ei parisuhteeseen. Miehet nyt panee kaikkia ja naisten käsitykset itsestä nousee uskomattomiin sfääreihin kun tasokkaampi mies tekee naiselle temput terävät. Aika monella naisella tää kuitenkin menee käsi kädessä eli kun tasokkaampi mies on saatu seksiin, niin sitä tavoitellaan parisuhteeseen, eikä siinä nähdä mitään ongelmaa.
Tällä hetkellä parisuhteita ei synny, koska tasot eivät kohtaa.
Höpöhöpö, tai faktaa peliin.
Ukkelit katsovat että heille kuuluu selvästi itseään nuorempi nainen, mutta silti kitisevät naisten hypergamiasta..
Nuorena naiset katsovat että heille kuuluu selvästi itseään vanhempi mies. Missä vaiheessa tämä kuvio muuttuu ja miksi se on juuri miesten vika?
He, ei kuule katso..
Ai nyt ne omanikäiset pojat eivät olekaan lapsellisempia kuin tytöt? Muistelisin kuulleeni vähän toista aikoinaan.
Parin vuoden heitto on kaukana siitä mitä keski-ikäiset ukkelit halajaa..
Tekee sekin jo helposti viiden vuoden ikäeron kun sen eron suhteuttaa keski-ikäisiin. Neljän vuoden ikäero nuorena tekee jo huomattavasti suuremman eron keski-iässä jos samaa kaavaa käytetään....ja miksi ei käytettäisi.
Ikäero on ikäero. 2 vuotta on eri asia kuin 20 vuotta. Ja onhan se nyt täällä nähty miten epärealistisia kuvitelmia ätmeillä on samoista ulkonäön tasoista. Saati jankutukset kuinka 50v rupsu-ukolle kuuluisi joku 20v missi..
No, laita kuva sun mielestäs samantasoisesta parista, niin nähdään..
Kun kerran lähtee valikoimaan itselle mieluisaa ikäeroa niin samalla kaavalla saa mennä sitten myöhemminkin. En tarkoita mitään 20 vuoden ikäeroja mutta 40v nainen ja 50v mies sopivat ihan hyvin yhteen iän puolesta.
Turha sitten vaan kitistä kun "tinderille", kun ne naise tonkin eri mieltä..
Ainahan naiset ovat eri mieltä mutta ei se tarkoita että he olisivat aina oikeassa.
Onhan se luonnollisempaa että nainen on nuorempi.
Höpsis, kyllä nainen miehen valitsee paitsi seksiin myös parisuhteeseen, kuka muu sen tekisi? Onhan se mielenkiintoinen ajatus, että naisen voisi ikäänkuin ohjata pariutumaan jonkun kaltaisesi määrittelemän "oikeantasoisen" miehen kanssa... Itse en ole yhtään miestä parisuhteeseen valinnut ulkonäköperusteella, kyllä se on sisältö joka ratkaisee.
Papan mielestä..😄
Naisethan elävät vanhemmiksi, joten naisten kannattaa sitä silmällä pitäen valita itselleen noin kymmenen vuotta nuorempi mies. Jaksaakin ihan eri tapaan..
Jos tinderi saisi mielensä mukaan jakaa ihmiset tasoihin ja näyttäisi vain algoritminsä määrittelemiä "sopivia" ihmisiä pelaajalle, voisi monikin mies sekä nainen hämmästyä miten erilainen peli siitä tulisikaan.
Sitten alkaisi hirveä itku että miksi minulle näkyy vain karseita jaskoja/ pirkkoja, itsehän olen niinnn kovin paljon tasokkaampi kuin nämä mitä minulle tyrkytetään. Ihminen tapaa pitää itseään paremman näköisenä, kuin miten muut sinut näkevät. Koskee niin miehiä kuin naisiakin.
Eiköhän ole parempi että saa nähdä kaiken mitä on tarjolla. Saahan sitä metsästää just semmosta seuraa kun haluaa. Eri asia toki yltääkö itse sitten sille tasolle mitä haluaisi, mutta ainakaan päätöstä ei tee epämääräinen appin algoritmi vaan sinä itse.
Mistä tiedät miten Tinderin algoritmi toimii tällä hetkellä kun se on liikesalaisuus?
Mistä tinderi saa tuloksensa? Mainoksista? Minä en tiedä ollenkaan.
Nehän tekee tasan tarkkaan semmoiset algoritmit, että tyytyväisiä ja ahkeria käyttäjiä on mahdollisimman paljon, jos se tuo firmalle enemmän rahaa.
En missään kohtaa väittänytkään tietäväni.
Aloittajan mielestä tinderi tarjoaa "keskiverron" näköisille naisille liian tasokkaita miehiä tyrkylle. Siihen jossittelin.
Naiset haluaa komean top 10 miehen eli ruma nainen myös haluaa komean top 10 miehen eikä tavis miehet eikä rumat miehet pääse koskaan seurustelemaan. Niin se vaan on.
Ja kaikki miehet haluaa sen top 10-missin, oli oma taso kuinka limbo tahansa. Rumilukset vain eivät saa niitä kympin misukoita, mutta niitä he haluavat.
Keskiverron näköiset miehet voi vain haaveilla top10 misseistä. Raha tietysti kaiken muuttaa voi. Voisin harrastaa missin kanssa seksiä, mutta parisuhteeseen en alkaisi, koska en halua elää sellaista elämää mitä nämä äidin pikku prinsessat haluavat, enkä halua, että kaikki miehet kuolaisi naistani.
Ton viimesen asian takia ei monet saakaan niitä missejä, kun ei itsetunto riitä.
Mulle kelpaa ihan tavis 7 nainen pyöreeki. Mut sen pitää miellyttää omaa silmää.
T. Allu
On tää elämä ihanaa kun on ulkonäköä. Kiva viedä naisia kuin pässiä narussa:D
Tinderin ansaintamalli ei perustu siihen että tavikset tavoittelisivat taviksia.
Jos naisella on jotain estoja seksin suhteen, niin ne poistuu siinä vaiheessa kun miehellä on ulkonäköä. Naiset valmiita tekemään mitä vaan..
Aloittaja, Tinderiä on vaikea lähteä muuttamaan. Mutta miksi et alkaisi kehitellä omaa deitti app sovellusta, joka toimisi mieleiselläsi tavalla? Onhan noita muitakin deittisovelluksia kuin Tinder, kaikissa joku oma erikoisuutensa.
Eipä mikään palvelu missä rajoitettaisiin naisten toimintaa "tasoitukseksi" tulisi tienaamaan.
Jos kaikki miehet siirtyisivät moiseen palveluun ja lakkaisivat käyttämästä muita, niin naisia siirtyisi perässä. Kyllä ihmisen pariutumisvietti on sen verta kova. Toki moni nainen jättäisi siirtymättä, mutta todennäköisesti lähinnä ne jotka ovat varsin tyytyväisiä itsekseen elämiseen muutenkin.
Ei voi voittaa jos ei yritä! Siitä vaan suunnittelemaan nyt!
Ei naisille kelpaa kunnon mies. Pitäs olla rikollinen juoppo ja hakee kelasta rahaa. Vaikka nainen haluu miehen joka käy töissä ja on rahaa9.. silti ei kelpaa edes lihavalle naiselle
Töissäkäyminen on itsestäänselvyys, siitä ei saa irtopisteitä.
Lihavalla naisella on ihan sama valinnanvapaus kuin laihalla... en ihmettele että olet yksin. Ei nainen tuollaista asennetta arvosta, painoindeksistä riippumatta.
Jep, hoikkakaan nainen ei välitä kuulla haukkumista tuhdimmista kanssasisaristaan. Itseasiassa muiden haukkuminen on mautonta toimintaa ylipäätään, eikä kenenkään pitäisi katsella/ kuunnella tyyppiä joka lyttää toisia. Utopistinen ajatus, tiedän. Saahan sitä aina haaveilla.
8/10 on huippumallinainen ja 8/10 on huippumallimies. Täällä jaellaan noita kaseja ja ysejä kuin halpaa karkkia.
Suomesta on vaikea löytää edes 7/10 naista.
Jos kasi on "huippu" niin millasia ovat sitten ysit ja kympit?
Siis oletkos rekisteröitynyt tinderiin naisena että tiedät siellä olevan niitä "täyden kympin" miehiä, jotenkin uskon ettei sellaisia, täältä ainakaan, löydy ihan tosta vaan.
Minua kiinnostaisi tietää mihin kohtaan ne "täyden kympin" miehet asettuisivat jos koko väestön miehet pantaisiin riviin ja arvioitaisiin tuolla teidän kaavallanne!
Yläpäähän asettuisivat miehet jotka eivät edes sylkäise mihinkään tindereihin päin koska heidän ei tarvitse epätoivoisesti hakea naista. Sitten seuraisivat ne miehet joilla on terve itsetunto ja sosiaaliset taidot tallella.
Näillä miehillä ulkonäkö ei ehkä yllä ihan täyteen kymppiin mutta koska he ovat turvallisia ja sinut itsensä kanssa heillekään ei tule ongelmia parisuhdemarkkinoilla. He löytävät parinsa, avioituvat, saavat ehkä lapsia, käyvät työssä ja elävät hyvää perhe-elämää elämänsä loppuun.
Ne tinderin "täydet kympit" olisivat näitä keskivertomiehiä mutta joilta puuttuu sitten se itsetunto ja sosiaaliset taidot on heikot. Siksi on turvauduttava tuon kaltaisiin sovellutuksiin. Ja hännänhuippuna ne miehet joilla todella on suuria haasteita saada yhtään ketää. Alkoholismi, ruma käytös, vihamielisyys ja naisviha, itseviha ja itsesääli jotain mainitakseni. Ne eivät ole ominaisuuksia jotka naista puoleensa vetäisivät.
Ja huomautettakoon että tällä keskusteltiin nyt miehistä tinderissä. Naisita voi sitten tehdä oman ketjunsa jos haluaa.
Miksi juuri Tinder on epätoivoinen tapa hakea seuraa?
Anna tinderin olla ja keksi epätoivoisille miehille oma appi. Sinne eksyvät naiset arvostellaan ulkonäön perusteella ja lajitellaan miehille valmiiksi.
Varmaan jymymenestys...
ruma mies aaa kauniin naisen jos osaa vaan puhua naiselle mielenkiintoisesti. Olen saanut kauniita hoikkia naisia vaikka olen ruma. Lopettakaa siis paskan jauhaminen, ette saa naisia koska ette edes kirjoittele naiasille tai ette usko itseenne ettekä uskalla jutella naisille.
Juuri näin, asenne ja sisältö ratkaisee . Itsesääli, katkeruus ja naisvihamielisyys ei vedä rumintakaan naista puoleensa.
Laittakaa naisille palautetta että ovat taviksia eikä kauniita ja niitten pitää kelpuuttaa tavis ätmejä.
Jep varmasti naiset sitten heräisivät tajuamaan tasonsa ja samantien sieppaisivat rehellistä tekstiä suoltaneen ätmin kiitollisina syleilyynsä!