Onko paikkoja jossa naisiin tutustut naisiin helposti?
Miten ja missä tutustut naisiin?
19
133
Vastaukset
- Anonyymi
Naisiin voi tutustua yökerhossa ja bileissä kun ollaan juomassa viinaa.
Muualla tutustuminen on vain romanttista kuvitelmaa jota ei tapahdu oikeassa elämässä.
t. viinamies Harrasta samaa lajia.🥰
- Anonyymi
Luin että jäähallissa on paljon naisia samaan aikaan että siellä ainakin on mahdollisuus.
- Anonyymi
Mutta kyllä tässä on noita mt ongelmia kun on paljon yksin. Onneksi sentää sai töitä. Muttakun ei saa naista ja läheisyyttä se syö ihmistä. Yritän varmaa liikaa ja onki vähä epätoivonen. Mutta kyllä ehdotan naisille treffejä mut ei ne suostu lähteen...
T. Allu - Anonyymi
Nyt menee jo vähä paremmin. Tiedos jatkuva työ ja on rahaaki ja ei ole siitä kiinni. Ostanu parempia vaatteita ja panostanu. Nyt ois paremmat saumat naisen saantiin..
- Anonyymi
Ja vielä alkanu liikkuun ja syömään vähä paremmin:)
- Anonyymi
Oma makuuhuone, suihkunraikkaana on hyvä vähän tutkia mikä nainen on.
AsianVierestä - Anonyymi
Oon sitä mieltä että baarit paras paikka tutustuu naisiin. Oon yrittänyt naisia vaikka missä selvänä, töissä ja harrastuksissa mut ei mitään ei naiset haluu. Ja sit ne samat naiset ku niitä näkee baaris niin ne tulee iholle ja antaa pimppii.
- Anonyymi
Naiset haluavat tutustua miehiin silloin kun juodaan viinaa baarissa ja bileissä. Ilman viinaa jossain harrastuksissa tai arkielämässä tutustumiset ovat romanttista haaveilua kun ei haluttaisi juoda viinaa ja kärsiä krapulaa. Mutta maailma ei toimi niin. Vain viinaa juomalla voi löytää naisseuraa.
t. viinamies
- Anonyymi
Unissa.
Night night darling - Anonyymi
Naisiin tutustuu helpommin kotioven ulkopuolisessa maailmassa kuin kotisohvalla loikoillen.
_J_- Anonyymi
On ihan sama lähteekö pois kotoa vai pysyykö kotona jos viina ei maistu. Viinaa juomatta ei naisia tapaa oli sitten kotona tai kodin ulkopuolisessa maailmassa.
t. viinamies - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On ihan sama lähteekö pois kotoa vai pysyykö kotona jos viina ei maistu. Viinaa juomatta ei naisia tapaa oli sitten kotona tai kodin ulkopuolisessa maailmassa.
t. viinamiesJaa jaa - kun juo liikaa viinaa, niin joutuu putkaan. Onkohan siellä putkassa mahdollisuus tutustua naisiin...?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jaa jaa - kun juo liikaa viinaa, niin joutuu putkaan. Onkohan siellä putkassa mahdollisuus tutustua naisiin...?
Putkaan joutuminen on vain seurausta siitä että viinanjuonti ei ole vielä hallussa. Juomista kannattaa ensin harjoitella kotioloissa ja vasta sen jälkeen lähteä yökerhoon juomaan.
Normaalit nuoret oppivat juomisen jo teini-iässä kavereiden kanssa, mutta jos juomaan aloittaa vasta vanhemmalla iällä, kannattaa harjoitella rauhassa kotona jotta eri juomat tulevat tutuksi.
t. viinamies
- Anonyymi
Tinder on ykkönen, ehdottomasti.
- Anonyymi
Opistoissa ja kouluissa.
- Anonyymi
Pakolaiskeskuksessa.
- Anonyymi
Lähde ihmeessä kuuntelemaan keikkoja. Sellaista musiikkia joista itse pidät siellä on naisia joilla sama musiikkimaku ja siellä ei ole pakko juoda joten tutustut ihan varmasti uusiin naisiin. Tsemppiä!
"ihan varmasti" kuulostaa jo lupaukselta. Saa olla todella sosiaalinen persoona, jos keikalla aikoo tustua uusiin ihmisiin. Varsinkin selvinpäin. Ja vielä pitäisi osua vapaaseen naiseen kaikkien varattujen joukossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puoluebarometri: Marinin hallituksella 7 parasta mittaustulosta
Orpon hallitusta pitää huonona 2/3 kansalaisista, joka on aika hyvin linjassa hallituspuolueiden yhteenlasketun kannatuk754071Pride-rautu korvaamaan kirjolohi
Kekkosen saatanan tunari meni muuttamaan aikoinaan sateenkaariväen kalan nimen. Unkarin vallankumouksen innoittamana n232195Purran aikaisemmat kannattajat siirtyneet Lindtmanin leiriin
Melkoinen muutos on käynnissä Suomen politiikan kentällä. Tulevista häviäjistä on hirmuinen kiire päästä ajoissa voittaj341980Olen parasta a-luokkaa
Kerron nyt teille, että olen äärimmäisen utelias, ja iitserakas ihminen. Teen paljon aloituksia itseäni koskien ja tunge361304- 271229
Se mua jotenkin harmittaa
Et ko sulla ollu näin paljon selvästi mielenpäällä ollut kaikkea, kysymyksiä, neuvoteltavia asioita ja huolenaiheita, et111043Oot tosi epätavallinen
ja erikoinen nainen. Tykästyä ikihyviksi sun kaltaiseen naiseen, mitä tästä pitäis edes ajatella.43889Shakki ja matti
Toivoisin, että olisit läsnä ja tukena arjessani. Et edes tietäisi, että se olen minä tässä ja täällä vain. Olisi asioit73881Peuran liikenne ajovaloissa
Haittaako se jos bussit on romuja ja käyttökiellossa? https://www.ilkkapohjalainen.fi/avi-loysi-kahdeksan-puutetta-kaup28752- 40751