On sellaisia lauluja joita en voi laulaa itkemättä. Ääni murtuu, silmät vuotaa valtoimenaan ja räkä valuu nenästä. Ihan kauheaa enkä mahda sille mitään.
Tällaisia kappaleita on ainakin Vanhoja poikia viiksekkäitä, kohta jossa lauletaan miten saimaannorpia ei enää kohta ole.
Sitten on Yön parrasvalot. Siinä kohtaa kun alkaa "olla onnellinen.." niin on pakko vetää syvää henkeä ja valmistautua tuohon kohtaan. Tässä taas tulee tyttöystävä mieleen.
Sitten on Irwinin rentun ruusu. "Tämä horsmankukka on kuin antajansa, rikkaruoho elon yrttitarhassa".
Tämä taas johtuu siitä millaisena itseni näen. Kolahtaa nimittäin todella kovaa.
Muitakin kappaleita on mutta nuo nyt esimerkkinä. Ärsyttää kun se on yleensä vain yksi lyhyt kohta koko kappaleessa enkä pääse niistä yli.
Miten tuollaiset kohdat voisi ohittaa itkemättä? Näitä on toivottu esitettäväksi mutta en ole suostunut koska en kehtaa itkeä yleisön edessä.
Miten laulaa itkemättä
Anonyymi
0
173
Luetuimmat keskustelut
- 402586
- 551072
- 66921
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t53867Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227783T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin11710Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️61691- 49634
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81617- 65613