ISIS-VAIMON PALAUTUS NORJAAN SAI HALLITUSKRIISIN
Anonyymi
7<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei tartte olla mikään rohveetta todetakseen, että terrooriveri vuotaa vielä Suomessa tämän vaalikauden aikana...!
Ei tiedä enää itkeäkö vai nauraa tuon ISIS-lapsia koskevan vouhotuksen kanssa!
Muutamasta terroristin lapsesta tehdään joku maailman tärkein asia???
tämä on kokoajan noitten kanssa sitä kunnia kysymystä ja tätähän riittää noilla
noista on pysyttävä ja kaukana
Mutta kun kansainväliset sopimukset ja ihmisoikeudet niin oikeusvaltioiden on annettava jihadistien mennä ja tulla minne haluavat.
Terroristien uhreiksi joutuneilta puuttuu ihmisoikeudet ja oikeus elämään. Siksi myötätunto uhreja ja heidän omaisiaan kohtaan tulkitaan kuolemalla mässäilyksi.
Suvaitsevaiset eivät kritisoi ja paheksu terroristien kuolemalla mässäilyä, eikä heilutella rasismikorttia.
https://www.suomenuutiset.fi/norjan-hallituskriisi-karjistyy-isis-aiti-palasi-kahden-lapsensa-kotiin-osloon/
Isis-äidin paluu kahden lapsensa kanssa Osloon kuumentaa rajusti norjalaisia ja myös hallituskriisi kärjistyy Norjassa ymmärrettävästi tämän asian johdosta..
https://yle.fi/uutiset/3-11083178
Oikeuden päätös Hollannissa: "Hollannin ei tarvitse auttaa isis-äitejä/lapsia". Miksi Suomen?
https://yle.fi/uutiset/3-11158117
Tuossa on lisää uutisointia tästä aiheesta.