4 vuotta IT-alan yrityksessä, mutta en ole saanut talvilomasta korvausta. Onko tämä normaalia, että maksetaan vain kerran kesälomarahat 30 päivältä vai eikö korvausta tuosta talven 1 viikosta ole kaikilla aloilla?
Talvilomakorvaus?
Anonyymi
1
106
Vastaukset
- Anonyymi
Montako päivää sulla on vuosilomaa? Jos yhteensä 30 päivää, sitten ne on maksettu jo yhdellä kertaa. Minulle on kertynyt 30 päivää vuosilomaa (24 kesälomapäivää ja 6 talvilomapäivää) ja kaikki lomarahat maksetaan keskitetysti kesäkuussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kaksi rikollista
"Molemmat vangitut ovat osoitetietojen perusteella kotoisin reilun sadan kilometrin päästä Suomussalmelta. Molemmilla on81827- 451815
Mitä tekee Rebelwerks?
Rebelwerks myy melkein kaiken tavaransa. Onko Rebelwerks menettänyt järkensä? Vai onko hän lopultakin tullut järkiinsä171810**** mies anna jokin vinkki
Mistä tiedän, että vielä toivot että kuulet minusta. Aikaa on kulunut...961324- 1591289
- 1831258
- 681118
- 611090
Eli sä nainen
Siis halusit pitää jonkinlaisen kontaktin ja ylläpitää yhteyttä. Etsitkö jotain mysteeristä ja kiehtovaa vai halusitko t651066Vesa Ahola rehellisin valtuutettu?
Tuli seurattua valtuuston kokous netin kautta. Taitaa valtuutettu Vesa Ahola olla selkeästi rehellisin valtuutettu. Hän131044