Mitäs luulette, minkä takia vesiyhtiö myydään?

Ei sen takia että saataisiin lapsille turvalliset koulut (niitä ei nyt kuitenkaan tehdä kun ei ole rahaa).
Vain ja ainoastaan sen takia että saataisiin pääomitettua matkailumäkeä. Taas.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei kouluja nykyajan pennut tartte ruvetkoon narkkaamaan.

Äänestä

koulujen ongelmat on olleet oireineen tiedossa ainakin 10v
Vesi menisi myyntiin vain saadakseen rahaa laittomille, katteettomille kunnan lainoille.
Matkailun mäen tukeminen pitää heti lopettaa,keskittyä kuntalaisten palvelujen tuottamiseen.
Suuruuden hulluus on tullut tiensä päähän..
Mutta ei herrana niskat kyyristy,,,,

Äänestä
  • Kuntaliitoksiin käy Ähtärin tie...........

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kuntaliitoksiin käy Ähtärin tie...........

    Liitos ei onnistu. Mikään muu kunta tai kaupunki ei halua näitä velkoja harteilleen.
    Ahterin veronmaksajat maksavat, eikä kukaan muut.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ei sen takia että saataisiin lapsille turvalliset koulut (niitä ei nyt kuitenkaan tehdä kun ei ole rahaa).
Vain ja ainoastaan sen takia että saataisiin pääomitettua matkailumäkeä. Taas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu