Amanda Ahola

Anonyymi

Helvetin seksikäs nainen. Ehkä Suomen seksikkäin. Kauniskin on.

12

1337

Äänestä

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      on seksikkäin, panettaa aivan älyttömästi kun näkee Amandan

    • Anonyymi

      Minkä tyylisiä miehiä te itse olette jotka tykkäätte tuollaisista Amandan tyylisistä naisista? Ihan vaan mielenkiinnosta kysyn..

    • Anonyymi

      Ei mun tyyppiä ainakaan tollaiset :( Älkää vaan naiset ottako mallia hänestä?

    • Anonyymi

      Voi ei. Tuo on ihan järkky . Googlen kuvahaku toi paljon kuvia. Ilmeisti tuo tyttö on ollut ihan nätti tyttö syntyjäään, mutta mutta nuo silikoni huulet ei istu tuohon päähän ollenkaan. Tisuista vaikea päätellä. Olettaisin olevan silikonia pullollaan. Toivottavasti saa rahat takaisin ja hyvät korvaukset päälle silpojiltaan.

      Kyllä nuo tuommoiset rumennusleikkaukset pitäisi lailla kieltää !

    • Anonyymi

      Amanda on seksikäs nainen, jotku jaksaa ruikuttaa kun naine tihkuu seksikkyyttä.

      • Anonyymi

        Mutta makuja on varmaan monia...


      • Anonyymi

        Mutta makuja on varmaan monia...


      • Anonyymi

        Aivan liian pornolta näyttää ja epäaidolta. Ei vetoa minuun muovinukke


    • Anonyymi

      No nyt! Ei ole todellakaan luonnollisen näköinen, mutta miksi kaikilla pitäisi olla luomutissit ja luomunaama? Kyllä tänne mahtuu monenlaisia. Keinotekoinenkin voi olla kaunista. Isot silikonit ja täyteläiset huulet näyttää helvetin hyvältä ja seksikkäältä joillakin, mutta ei kaikilla. Toiset on kauniimpia luonnollisina.

    • Anonyymi

      Piti oikein tarkistaa että kuka tuo Amanda on.

      Mutta kun katsoi hänen kasvojaan niin se on näitä nykyajan "eskimonaamoja" joita Suomessa on koko ajan enemmän ja enemmän. Se ei suoraan liity lihavuuteen koska esim. Vierumäen urheiluopiston tytöillä siinä kalenterissa vain neljällä on suomalaiset kasvonpiirteet. Esim. eläinlääketieteellisen kaleterissa huomattavasti useammalla on suomalaiset kasvonpiirteet.

      Olen tuttujen kanssa miettinyt että mistä se johtuu. Evoluutiosta ei voi olla kyse koska evoluutio toimii vuosisatojen periodilla. Eikä kyse ole lihavuudesta koska laihoillakin on "eskimonaamoja". Nässä kasvonpiirteissä kasvoista tulee sivusuunnasta katsottuna litteitä, poskipäitä ei ole ja jos onkin, ne ovat poikkeuksellisen alhaalla. Edestä päin katsottuna kasvot eivät ole timantin muotoiset vaan tasapaksut. Kapea leukakin muotoutuu leveäksi ja pyöreäksi.

      Mikä saa nämä muutokset aikaan? Kuten myös nykyteinien "lyhyet jalat". Naisella jalkojen mittasuhde pitäisi olla pidempi suhteessa selkärankaan kuin miehillä. Mutta nykynuoret ovat poikkeuksetta lyhytjalkaisia.

      MItä muokkaa elimistömme mittaushteita syntymän jälkeen? Onko se äidinmiadon vastike? Onko se Mac-donalds, aspartaami? Energiajuomat? e-pillerit? Mikä?

      Muutoksen pitää alkaa ennen murrosikää tai sen aikana. Sillä murrosiässä monet luonnollisen näköiset tyttölapset ovat muuttuneet näiksi eskimolapsiksi. Ja sen jälkeen loppuiän piirteet ovat ja pysyvät.

    • ei voi sanoa mitään kun ei oo kuvaa

    • Anonyymi

      Oli ennen noita toimenpiteitä kaunis nuori nainen nyt eskimo naama.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.

      Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.
      Sinkut
      180
      1038
    2. Ajattelitko ikinä pyytää anteeksi?

      Tiedät kyllä mistä.
      Ikävä
      80
      707
    3. Muistelen lämmöllä

      Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti
      Ikävä
      48
      682
    4. Tunnistan mun rakkaan

      Kirjoituksen heti kun se on täällä. Mä vaan tiedän sen ja tunnen 🤗
      Ikävä
      81
      591
    5. Miten oletkin noin

      osaamaton kaikin tavoin :)
      Ikävä
      39
      549
    6. Tyrkytät ittees liian

      tasokkaille :)
      Ikävä
      46
      540
    7. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      39
      531
    8. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      106
      530
    9. Odotan tosi paljon et nähdään uudelleen

      Sinussa on piirteitä, jotka sai kiinnostumaan.
      Ikävä
      22
      506
    10. Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi

      Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks
      Ikävä
      64
      499
    11. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      39
      497
    12. Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa

      Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja
      Maailman menoa
      288
      494
    13. Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?

      En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U
      Ikävä
      47
      474
    14. Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös

      Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko
      Suomussalmi
      42
      454
    15. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      91
      436
    16. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      146
      431
    17. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      26
      430
    18. 21
      422
    19. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      24
      416
    20. Sofia ja Jeffrey yhdessä

      Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      80
      415
    Aihe