Nivean Shine controlling fluid -kasvovoidetta ei ole enää markkinoilla. Onko kenelläkään tietoa miksi? Tämä voide oli erinomainen mattapintainen, rasvaista ihoa tasapainottava voide!
Nivea
apua
5304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mistä olet saanut tiedon ettei ko. tuotetta ole enää markkinoilla? Kysyitkö joltakin vai etkö vaan ole löytänyt. On muuten ihan mahtava tuote. Nyt harmittaa, jos sitä ei enää myydä!
Sitä ei ole enää missään kaupoissa! Olen kierrellyt kaikki mahdolliset kaupat... ja vielä useammassa kaupungissa....
Katsoin Nivean nettisivuilta, eikä tuotetta ole enää sielläkään. Siis Suomen Nivean sivuilla. Virossa ja Ruotsissa ei myöskään enää ole, mutta esim Espanjan, Mexicon ym Nivea sivuilla tuote vielä on. Siellä sitä ilmeisesti vielä myydään.
Tosi harmillinen juttu. Olen tykännyt voiteesta todella paljon! Mikähän olisi sitä vastaava tuote?
Piti eilen heti juosta Prismaan katsomaan, löytyiskö sitä. Ei löytynyt:( Kattelin siinä sitten vähän muita voiteita (en ostanut vielä mitään). Lumenella oli ainakin joku mattapintaa lupaileva (geeli)voide. Oisko ollu joku matt touch tai jotain vastaavaa. Sit Nivea young -sarjassa oli kans joku mattageelivoide.
Itse en vaan ihan mielettömästi tykkää noista geelimäisistä voiteista, kun tuntuu, että niistä jää sellanen kalvo ihon pintaan. En ole kyllä noita mainitsemiani voiteita kokeillu, et sit niistä tiedä. Sit jotku mattakosteusvoiteet on sellasia, et heti levityksen jälkeen ne on ihan hyviä, mut vähän ajan kuluttua ne alkaa muuttua sellaseksi nöyhtämäiseksi mössöksi, kun niissä on jotain rasvaa sitovia hiukkasia.
Pitää tästä sitten varmaan lähteä Espanjaan:/ Tai sitten taidan kokeilla tuota Lumenen voidetta. Ilmoita, jos löydät jonkun hyvä vastaavan tuotteen:)
En ole löytänyt minäkään ainakaan stocmannilta enkä anttiloista. Käytän kyseistä voidetta joinain päivinä..ihon mukaan. Mulla se kuitenkin joskus kihelmöi hiukan ihoa enkä siksi voi niin ylistellä...
Mulla Nivean Shine Controlling fluidia vielä vähän käytetty purkki jäljellä..voin myydä jos haluat. Ei ainakaan näytä tai tunnu menneen pilalle kun katsoin, ja on ollut valolta suojattuna koko ajan, ostettu tosin yli vuosi sitten...eli miten vain haluat.-