Ostinpa Alfa 75:n

Nyt öljyn hälytysvalo palaa mutta mittari näyttää ok paineita?
3798
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

rikki tod.näk., Minulla oli kauuuuaan sitten samanlainen ongelma 75TS:ssä.

Äänestä
  • luulen.Mittarilla ja valolla on eri anturi.

    Äänestä

täällä, kun en halua pilata handen muisteluja..

- Lapsi, tänään isi hakee uuden auton.
Olin innoissani, kohta ei enää tarvitsisi hävetä isää, äitiä ja autoa. Jo naapurien pilkka lakkaisi.

Isä starttasi vanhan rouskun ja kaarsi iloisena pihasta tielle. Minä vilkutin perään ja niin teki isänikin, joka sivumennen sanoen oli aikamoinen lasten ystävä.

Kului tunti, toinen, kolmas…viikko, kaksi. Aika tuntui matelevan nojatessani portinpieleen ja odottaessani isää. Kolmannella viikolla isä tuli kotiin - bussilla. Mitä nyt, ajattelin. Isä suukotteli minua ja oli kovin iloisella mielellä, vappupallot vaan heilahteli ja torvi törähteli.

Illan kuluessa minulle selvisi, että uusi auto ei ollut saapunut vielä maahan ja isä oli joutessaan myynyt vanhan Ferrarimme ja kuluttanut rahat elämiseen suurkaupungissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jari-a kirjoitti:

Nyt öljyn hälytysvalo palaa mutta mittari näyttää ok paineita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu