Ajassa taakseppäin

Anonyymi

Tässä kun ollaan kumppanin kanssa oltu yhdessä 90 luvun alusta lähtien on tapana ollut muistella välillä menneitä. Voi luoja mitä touhua nuorena ja mitä tyyliä. Itsellä oli nuorena tapana kuten monella muullakin kasari aikana pukeutua tietyllä tyylillä, valkoiset urheilusukat, farkut ja paita mikä hyvänsä aina sullottu housujen alle ja aina ne nahkakengät.verrkkareidenkin kanssa. No mulla eka tyttöystävä oli selainen tavan tyttö vaan nykyinen nainen olikin ihan toista, seurusteluaikana nainen pukeutui jo näyttävästi kuten nuoret naiset, oli jopa joskus verkkosukat jalassa biletys iltoina ja kuten aikaan kuului sellainen olkapäät paljastava paita joka antoi rinnoillekin mahdollisuuden jonkin verran näkyä ja liiikua ja nainen kun ei ollut innostunut pitämään tissiliivejä vielä silloin niin nännitkin nöpöttivät alla mukavasti. Ja kun vertaillaan nyky tilaan, nainen on nyt ylipainoinen joten vaatetuskin aivan muuta ei ole verkkosukkia tosin muutamna stay up pari löytyy, ei ole olkapäitä paljastavia paitoja vaan hyvinkin peittäviä ja aina toppi päällä. Mun muutos on normaali, ei tenissukkia ollut 2000 luvun alun jälkeen, ei paitoja farkkujen alla. Juomis kulttuurikin muutunut, nuorena juotiin väkeviäkin naisen kanssa usein, nyt jo vuosikymmen viiniä ja olutta kesällä. Jos puhutaan intiimi puuhista, naitiin monissa paikoissa, ei edes muista kaikkia, nyt on vuosia naiselle kelvannut ainoastaan sängy. Jäkikasvulla joka jo aikuinen ollut hauskaa kuvia katsellessa, tolta ne mun vanhemmat sit nuorena näytti, mitä dorkia. Kakki ei ole muutunut, kuuntelen yhä edelleen kasari musaa, tulee hyvä fiilis.

1

181

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kiva tarina!Niinhän sitä muututaan,käytöstavoilta,ja ulkonäöltä,ja pukeutumistyylikin hakee sitä missä itse kukin viihtyy.Mieli pysyy kuitenkin nuorena,ja nuo nuoruuden naimismuistot kantaa pitkälle,ja niitä on mukava muistella,vaikka yksinäänkin,tai yhessä.Aattele kun vieläki vois tehä niin,naija napsauttaa missä millonki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      54
      2754
    2. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      88
      944
    3. Kuka varasti Sisun rahat

      Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!
      Sysmä
      11
      925
    4. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      49
      876
    5. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      78
      787
    6. Miten sulla on niin kaunis

      Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t
      Ikävä
      35
      751
    7. Ajattelen sinua

      vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu
      Ikävä
      27
      650
    8. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      82
      631
    9. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      85
      586
    10. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      565
    Aihe