Paha olla, sydäntä ei ehjäksi saa

Anonyymi

Ex vaimoni sanoi minulle aloittaessamme liittoamme, että on hyvä mennä naimisiin kanssani. Molemmilla on jo elettyä elämää takana ja tämä on sitä mitä hän haluaa. Olimme onnellisia, kiireisiä vanhempia, kuitenkin toisiamme rakastaen. 2 lasta, talo, autot, elämä yhteinen. Joka päivä toisillemme sanottiin, että rakastan sinua, kunnes eräänä päivänä tuli raju uutinen vaimoltani.. Kaikki toimi siihen saakka.....Joka olikin valhetta. Ex vaimo oli ihastunut toiseen ja pitänyt salasuhdetta hänen kanssaan jo pidempään. Hän on nyt ihastuksensa kanssa yhdessä. erostamme on jo kohta vuosi, enkä ymmärrä miten niin kävi. Olen rikki, enkä saa itseäni enää kasaan. olen sairaslomilla toistuvasti, mielenterveyteni meni. Ex on superonnellinen, eikä halua olla kanssani missään tekemisissä. Mihin se onnellinen liitto yhtäkkiä katosi? Miten voi näin perheelleen tehdä?

4

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Törkeää toimintaa! Exäni myös löysi uuden kun 50 villitys iski,,, täällä on näitä kohtalotovereita näköjään,,,,

    • Anonyymi

      Hei tsemppiä teille molemmille. Aina asiat ei mene niinkuin toivoo. Elämä jatkuu kaikesta pääsee yli joskus. Toivottavasti uusi tulee vastaan silloin kun sitä ei odota.

    • Anonyymi

      Saitko lapset itsellesi? Vai veiko tuo luuska lapsesikin?
      Jos noin, kuinka usein tapaat lapsiasi? Heistä sinä saat voimaa jaksaa eteenpäin.

      Kunnioituksesi itsesi ja muiden silmissä ei suinkaan ole hävinnyt minnekään, muista aina tuo.
      Naisesi teki tosi likaisen tempun, ihmiset, läheisimmätkin, saattavat olla sysimustia sisältäpäin. Tuota ei millään aluksi uskoisi. Nyt sinun on luotettava itseesi ja noustava ylos sieltä henkisin kuilun pohjalta.
      Kukaan sinua ei nosta sieltä ylos, vain sinä itse voit sen tehdä. Siis älä odota että neito valkealla ratsulla heittää pelastusrenkaan !

      Vain kiipeä itse. Mene muiden ihmisten seuraan, vaikka kuinka tuntuisi "en mää viitsi!" Ota toinen tyopaikka/harrastus. Vaikka se ei yhtään tuntuisi nyt hauskalta tai kiinnostavalta. Vain pakota jalkasi menemää ja toimimaan muiden ihmisten kanssa.
      Sinun ei aluksi tarvitse edes avata suutasi, vain olet muiden mukana.

      Saatta hyvinkin olla että tuo neito valkealla ratsulla ilmaantuu kuvioihin kun olet kavunnut kuilustasi ylos!

    • Anonyymi

      Hei AP, Kuinka voit? Paistaako elämäsi ikkunaan jo aurinko?
      me lukijat niin kovasti uskomme että olet pääsyt tunnepuolella jo voitolle.
      Huonoja asioita tapahtuu, mutta ne eivät saa estäv iloa elämästä. Hyviäkin asioita on enemmän kuitenkin. Joskus niitä täytyy vain hakea enemmän ja pakottaa ajatuksen juoksu positiivisempaan.
      Tuo onkin se vaikein meille kaikille. Mutta aivoja treenaamalla se kyllä onnistuu.
      Kerron kokemuksesta!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      90
      7177
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7099
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      118
      6320
    4. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      97
      5428
    5. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5424
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5245
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      42
      5141
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4625
    9. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      3
      4134
    10. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3655
    Aihe