Hyvä mies,

Kyllä sä oot sitten sellainen ihanasti höppänä mies.Hieman jääräpäinen, mutta tavattoman kiltti ja herkkä.Miten saisin sut houkuteltua seuraksi vaikka museoon?*
14<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Voisin lähteä museoon kanssasi mielelläni. Mikä ettei?
Olen hyvin kiltti ja herkkä mutta mielestäni oikeissa asioissa jääräpää. Höppänäkin joskus.
Lopulta olemme tässä asiassa kuitenkin samaa mieltä. Tavoittelemme ystävyyttä, mutta se olisi mielestäni todella hieno asia😊

Äänestä
  • Oikeastaan se olisi hienompi kuin rakkaussuhde. Olemme eri-ikäiset ym. Se olisi niin tavoiteltava asia. En malta odottaa, että se toteutuu.

    Äänestä

  • Näin kun vastaisi E - mies saattaisin olla iloinen.Ja vaikka museoon katsomaan valokuvia, kyllä.
    Elelemme molemmat Hgissä..T. Aloittaja*

    Äänestä

Tämän voisin lähettää myös miehelle, mutta ei sitä aikuinen kehtaa.

Äänestä
  • Nukutaan ruususen unta loppuelämä .Kitkutetaan ihmisen kanssa jota ei halua ja haaveillaan unessa toisistamme.

    Äänestä

Hyvää yöt hyvä mies. Minulla on nyt hyvä tunne suhteestamme. Se on selkenemässä. Uskon, että ystävyytemme voisi rikastuttaa meidän molempien elämää. Meillä on näin rikas vuorovaikutus jo nyt. Mitä se olisi , kun kyseessä olisi ystävyys? Olen hyvin innostunut. Minulla ei ole paljoa ystäviä eikä parasta ystävää. Ryhtyisitkä sinä sellaiseksi?

Äänestä
  • rakkainta en todellakaan halua ystäväksi. Oletko terve?

    Äänestä

Naisilla on ystäviä miehillä ei.

Äänestä

Naisilla on ystäviä miehillä ei.

Äänestä

Ystävyys menee usein kuin tiedät siihen.

Äänestä
  • Jossain vaiheessa saattaisin vielä pahemmin höyrähtää mies- höppänään . Mutta olisi mukava tutustua paremmin häneen.*

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jossain vaiheessa saattaisin vielä pahemmin höyrähtää mies- höppänään . Mutta olisi mukava tutustua paremmin häneen.*

    😊😄😁😀😊

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jossain vaiheessa saattaisin vielä pahemmin höyrähtää mies- höppänään . Mutta olisi mukava tutustua paremmin häneen.*

    Joo mielellään ennen kuin ihan oikeesti höperöidytään🥱

    Äänestä

Ystävyys menee usein kuin tiedät siihen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kyllä sä oot sitten sellainen ihanasti höppänä mies.Hieman jääräpäinen, mutta tavattoman kiltti ja herkkä.Miten saisin sut houkuteltua seuraksi vaikka museoon?*

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu