Aleksandr Lukashenko on nasselle uusi Porosenko

Kun nasse luulee, että jossakin maassa alkaa, jokin Venäjää vastaan suunnattu kampanja, glorifisoi hän kaikki toimijat, jotka hän uskoo saavaan jotakin Venäjälle kielteistä aikaan, vaikka sialla ei olisi suomalaisten hyvinvoinnin kannalta mitään merkitystä.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Missä olet nähnyt tuota mainitsemaasi diktaattori Lukashenkan glorifisointia?

Äänestä
  • Nassepalstalla säälitään kun tuhma Venäjä kiusaa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nassepalstalla säälitään kun tuhma Venäjä kiusaa.

    "Nassepalstalla säälitään kun tuhma Venäjä kiusaa."

    Lukashenkoako? Missä sellaista olet nähnyt? Ja onko se sitä sinun glorifisointiasi?

    Äänestä

Voiko russotrolli toimia enää avoimemmin? Ei pienintäkään yritystä peitellä kenen lukuun propagandaa kirjoittaa.

Äänestä

Valko-Venäjän diktaattori on kaikille meille jo pidemmältä aikaa tuttu. Aivan kuin kaikki muutkin diktaattorit.

Äänestä

Putintrollin ajatusmaailma koostuu vain yksinkertaisista asioista johtuen kovin rajallisesta kyvystä tai mahdollisuudesta/uskalluksesta ajatella omin aivoin.

Eihän nyt tietenkään se, että toinen diktaattori, Putin, painostaa voimalla toista diktaattoria ,Lukasenkaa, tee painostuksen kohteena olevasta diktaattorista mitään enkeliä, vaikka Putinin toimet tuomittaisiinkin.
Eikä valko-venäläisille varmasti mitään parempaa ole tiedossa, jos Putin saa painostuksellaan ja uhkailuillaan tahtonsa läpi. Päinvastoin.

Äänestä

Jos Putin pystyy naapurimaan uhkailuillaan saamaan tahtonsa läpi vapaasti ja ilman seurauksia, niin tottakai sillä on Suomen ja suomalaisten kannalta huolestuttavia seurauksia. Vaikka juuri nyt Venäjä ei ole voimallisesti painostanut Suomea eikä ole välitön uhkakaan, niin mitään takeita ei tulevaisuudesta ole.

2000-luvulla Venäjä on koko ajan ollut naapuriensa uhka. Georgia, Ukraina, näihin maihin on jopa hyökännyt ja Ukrainassa sotiikin edelleen ja miehittää osaa maasta. Onko Valko-Venäjä seuraava uhri, ainakin nyt siltä vahvasti näyttää. Ja mitäs sen jälkeen..... liittoumattomia naapurimaita ei Venäjällä montaa Euroopassa ole.

Äänestä
  • Ei kannata nassen uhriutua. Kaikki ovat saaneet provokaatioidensa mukaan.

    Äänestä

  • Unohtuiko Tsetseenia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei kannata nassen uhriutua. Kaikki ovat saaneet provokaatioidensa mukaan.

    "Ei kannata nassen uhriutua. Kaikki ovat saaneet provokaatioidensa mukaan."

    Niinhän sinä selität sittenkin, kun Venäjä hyökkää Suomeen, jos emme ole ehtineet NATO:n jäseneksi, vai mitä?

    Äänestä

Kremlin Nösse saa tsetseenin peräänsä.

Äänestä

"Vaikka juuri nyt Venäjä ei ole voimallisesti painostanut Suomea eikä ole välitön uhkakaan, niin mitään takeita ei tulevaisuudesta ole."

Myös USA käyttäytyy agressiivisesti Eurooppaa ja Suomea kohtaa. Tulevaisuudesta ei kukaan tiedä, kuinka agressiivisesti se Israelia pohjolassa puolustaa?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun nasse luulee, että jossakin maassa alkaa, jokin Venäjää vastaan suunnattu kampanja, glorifisoi hän kaikki toimijat, jotka hän uskoo saavaan jotakin Venäjälle kielteistä aikaan, vaikka sialla ei olisi suomalaisten hyvinvoinnin kannalta mitään merkitystä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu