Mistä erilaisia housuja?

Anonyymi

Paitoja saa kaikissa väreissä ja kuvioissa mutta miksei housuja saa?
Jostain Zalandosta kyllä mutta ne housut ei sovi mun jalkaan. Kaikki mennyt palautukseen. Ne on vain ohutjaloille.

Prismat, Citymarketit ja Tokmannit on Suomen suurimmat vaatekaupat, eikä niissäkään ole kuin mustaa ja sinistä. Löysin yhdet tumman vihreät ja nekin slimfitiä.
Dressman myy myös pelkkää mustaa, ruskeaa sinistä ja harmaata.

Miksei kaupat tarjoa punaista ruutukuviota tai keltaista raidallista?

5

133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Käytä nahkaisii farkkuja tai vaikka tiukempii. On vaihtelua-

    • Anonyymi

      "Prismat, Citymarketit ja Tokmannit on Suomen suurimmat vaatekaupat, eikä niissäkään ole kuin mustaa ja sinistä. Löysin yhdet tumman vihreät ja nekin slimfitiä.
      Dressman myy myös pelkkää mustaa, ruskeaa sinistä ja harmaata.

      Miksei kaupat tarjoa punaista ruutukuviota tai keltaista raidallista?"

      Kyllähän marketeista naisten osastolta löytyy housuja kaikissa väreissä ja kuvioissa. Osta housut naisten osastolta. Sitä ei tarvitse ujostella, nehän ovat miesten vaate jota voi käyttää sekä miehet, että radikaalit naiset jotka eivät piittaa perinteisestä pukeutumisetiketistä ja käyttävät miesten vaatteita kuten housuja.

      • Anonyymi

        https://yle.fi/uutiset/3-5367352
        "Yleinen suhtautuminen muuttui vasta sota-aikana. Kesti aina 1960- ja 1970-luvuille kunnes housuista tuli hyväksytty vaate naisille.
        - Naisten kannustaminen housujen käyttöön oli osa naistenlehtien suurempaa tavoitetta suomalaisen pukeutumiskulttuurin muuttamiseksi. Kansanomaisessa ajattelussa naisten housujen käyttö oli maailmanlopun enne ja säädyttömyyden ilmaus. "

        Ehkä koronavirus johtuukin siitä, että naiset ovat alkaneet käyttämään housuja? Housuthan ovat vain miesten vaate.


    • Anonyymi

      Paremman väen kaupoista saa värikkäitä miesten housuja. Niillä "erottaudutaan".

      • Anonyymi

        Jos on lomautettu ja haluaa max 10€ housut, niin ne voi ihan hyvin osaa Prismasta naisten osastolta. Ei tarvitse maksaa 200€ jonkun keskustan putiikin värikkäistä miestenhousuista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      35
      3307
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      97
      1674
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      136
      1575
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      1443
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      91
      1280
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      28
      1176
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      57
      1075
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      240
      1019
    9. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      125
      990
    10. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      270
      981
    Aihe