Aiemmin lopulta kerrottiin esim. Puukottajan kansallisuus. Nyt lähtökohtana täytyy jäädä jäädä kansalle selväksi. Että paikallispoliisit saaneet käskyn olla tiedottamatta jos tekijä on n.s turvapaikan hakija ... Koska aiemmin Välittömästi kailotettiin joka mediassa. Jos kanta Suomalainen nimineen ja värikuvineen huom ! Eli Kolarin naisen selkäänpuukotus , poliisin vanha tuttu ! Ainoa mitä on tiedotettu ?
Nyt on viranomaislinjaa muutettu ?
Anonyymi
11<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Selvän näkijä Päivi Nergille kaikki on vanhoja tuttuja ?
On nuo poliisit niin kummallisia, kun niiden tuttavapiiriin kuluu niin epälyttäviä henkilöitä.
Pävi Negri kyllä on siantuntija
anteeksi asian
Aika koomista kaikki tietävät totuuden?
Keisarilla ei ole vaatteita....
Viranomaiset ja poliitikot vastuuseen omilla kaulavaltimoillaan!!!!!!!!!!
Tuskin on edes Alibi lehdessäkään tämä Hämeenlinnan suvakin murhakaan. Kai ne keksii vaikka minkä sormenpoikkaisu kansikuvan kotimaisen ?
Kyllä poliisi edelleen kailottaa, "natiivi" tai "kantasuomalainen" jos tekijä ei ole ulkomaalaistaustainen. Tähän on jo totuttu ainakin vuodesta 2015 lähtien.
Pitää osata lukea rivien välistä indikaattoreita, kuten:
Hameen alla
Perheiden välinen kosto
Kunniamurha
Suvun kunnia
Ruotsin rekisterissä
Rasistinen nimittely
Näitä on monia jotka kertovat tarkemmin taustasta.
Kyllähän oisi kerrottu miksi poliisille tuttu on entuudestaan . Eli kyllä nyt kansalta ja mummo /.vaari = äänikarjalta pahasti maan tilaa salataan !