Vaikka minäkin kaiket päivät keksin tänne toinen toistaan tyhmempiä avauksia persuista, niin kannatus ei vaan romahda.
Vedänkö itseni jojoon.
Vedänkö itseni jojoon.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
heheheheheheheee tyhmiä vassusuvakkeja on helppo pistää halvalla.
Arvostan avauksiasi jatka samaan malliin.. kuka sitä tekis jos et sinä ja persut romahtais
Laskussa on kokoomuksen ohella, demarien kannatus sen sijaan nousussa, vaikka päähallituspuolue=))
Älä sekoita galluppeja, tässä Alman-kyselyssä persuejn kannatus nousi.
Minäkin olen miettinyt samaa,vaikka aamulla varhain herään näläisenä tänne palstalle rummuttamaan kaiken tahdonvoimani persujen kaatamiseksi ja heidän yhteytensä Venäjään ja Putiniin yritän sadoilla viesteillä kertoa koko kansalle että kuinka kauheaa on että suomalaiset alemman sivistyksen kansakunta saa ehdokkaitaan läpi eduskuntaan kymmeniä ja tällä menolla jopa satoja ,ei oikein elämä maistu enää elämisen arvoiselta.Usein olen kävellyt kokemäen joen rantaa ja katsellut sen mustaa virtaa että olisiko aika jo poistua näyttämöltä kun työtkään ei maistu,minimi sosiaalipäivärahalla tässä on kituutettava kun ei ole kouluista päästötodistusta ja viimeiset vuodet vietin tarkkiksessa!
Oletko oikeasti persujen kriitikko?
Vai vielä sinä epäilet minua etten muka ole!Viimeiset 3 kuukautta olen yötkin jättänyt nukkumatta ,pieniä unen pätkiä lukuunottamatta.Hermoni ovat riekaleina ja päässäni humisee jo sellanen korvamato että persut,persut,putin,putin!Hoitoon kait tässä pitäisi hakeutua mutta
kun sinnekkin pitää jonottaa kuukauden verran,onneksi kavereilta saan jotain imppoja ja muuta mömmöä että joskus ees taju lähtee hetkeksi.
Öisin näen painajaisia vielä Timpastakin kuinka se jytkyttää niin että tanner tomisee vaikka sehän onkin jo kait sinisiä vai onkos niitä ees olemassakaan ,tää on tosi karmeeta enkä toivois tällasta kohtaloa kellekkään,!Ku ees ois joku joka vois auttaa,töihin mä en ainaskaan lähe,sen oon päättänyt että yhteiskunta saa mut elättää!
Unohtu kuitenki sanoa että jospa YLE vaikka ottais mut leipiin,ne hommat kyllä kiinnostais ja sais persut kuulla kunniansa!
Ok, selvä.
Eikö persuja kannattaisi vaan kehua, niin jospa se sillä kannatus alkaisi laskea?
Oikeasti, persujen kannatus nousee sitä enemmän, mitä enemmän muut puolueet tietoisesti unohtaa oman kansan edun vaalimisen kaikessa. Toistan, kaikessa.
Milloin muut puolueet (kd:tä sekä persuja lukuunottamatta) oppivat sen että oman kansan etu pitää laittaa kaikessa ykköseksi, aina ja iankaikkisesti. Siitä kansa kiittää, ei isis-naisten tuomisesta esimerkiksi.
Kiitti vinkistä!Ehkä meen kuitenki huomenna työkkäriin ja katson onko ees lehdenkantajille hommia,tää persujen haukkuminen käy todellakin työstä,ehkä paremmalta tuntuis välillä vaikka juosta rappusissa ja saahan siitä jonku euronki ja pääsisin aktiivimallissa ees askeleen ylemmäksi!
Hienoa, vastahan olet kohta 5 vuotta spämmännyt tänne elämäntyöksesi. Varisverkon rotta..
Älkää nyt lyötyä miestä lyökö!Tiedänhän mää että ei se oo helppoa teillä
persuillakaan,mutta tää ikuisessa oppositiossa eläminen ei oo kyllä helponpaa ja
ku tietää että mitään parenpaa ei oo tulossa koska persut tän maan kuitenki ottaa
ja alkaa kait käymään kauppaa taas Venäjän kans.Mä ku en ymmärrä ku jonku sanan enkkua
niin tollaseen uuteen maailmanjärjestykseen missä persut ja Venäjä jyllä ja vaikka kauppa
käy niin pakolaisekshan mä joudun kait lähtemään jenkkeihin,sinne kun kaveritki
on menneet vaikka neki näkee jo nälkää ku ei siellä valloissa oo ees sossua!
Pari syrjäytynyttä elämäntapatyötöntä täällä jäkättää persuista, ei heillä ole muuta.
älä persu turhaan jojota, ei teidän tarvitse koskaan vastuuta kantaa maan asioista, sen tekee maan hallitus, nyt ja aina, teidän kohtalonne on räksyttää oppositiossa.