Mies uhkaili erolla

Anonyymi

Ison riidan päätteeksi mies sanoi painokkaasti että suhde on nyt ohi. Tämä oli kun märkä rätti kasvoille, valahdin aivan shokkiin ja anelin miestä muuttamaan mielensä. Hän suostui muuttamaan mielensä ja jatkettiin suhdetta.

Ongelma on, että en voi unohtaa tätä että halusi erota. Nyt etsin eron merkkejä jatkuvasti ja pelkään riitoja ja edelleen asia todella vaivaa minua..

Mies pyysi anteeksi sanoi ettei tee enää niin, ei enää uhkaile erolla. En tiedä miten voin unohtaa ja jatkaa normaalisti elämää. Tuntuu että olen ahdistunut ja pelkään eroa jatkuvasti.

3

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Noo sanottu jo. Kyllä siellä eroaikeet ennestään jo mielessä kun noin edes sanoo. Ei vin uskalla lähteä

    • Anonyymi

      Erolla uhkailu on iskemistä vyon alle.
      Se on aina otettava vakavasti. Ehkä teet viisaimmin jos lasket miehen nyt menemään. Jatkuvan pelon alla eläminen ei voi mitenkään luoda turvallista ja luotettavaa yhteenkuuluvaisuuden tunnetta.

    • Anonyymi

      Jos kerran riita on sovittu, niin mitä tuosta enää jauhamaan ja mieltään pahoittamaan.

      Jos riita on vielä sopimatta, niin keskustelkaa se pois päiväjärjestyksestä ja eläkää sen jälkeen eteenpäin hyvillä mielin jokainen uusi päivä ja unohtakaa menneet.

      Ei ole mitään järkeä jauhaa menneitä kuukausi tai vuositolkulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2798
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1912
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1769
    4. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      52
      1765
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1683
    6. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      121
      1674
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      70
      1450
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1245
    9. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1198
    10. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1198
    Aihe