voi hyvän tähren tuo ryytimaa.. tuo jullummamaa..ei edes kaukana suosta.. tuo ryyytimaaa.. ei täält pois voi juosta,kun omistaa... ja ei armoa anna, valtiokaa... kun ei ole arvoakaan..
ei täällä toimi kuokakkaaan.. kun upottaaaa, soinen maa..., kitumaa...tätä maata tuo mankkaan maa... lalalalaaa lalalalaaa
"ryytimaan juuret ovat syvällä mankkaan suossa"
laulu kotiseuvvulle..
6
121
Vastaukset
Koskas termiittien kesä koittaa Mankkaalle? Mihin aikaan alkaa yleensä kuulemaan suorastaan lumoavaa laulunpartta; twiit-twiit-vank-vank-fak-fak?
Voisit perustaa firman ja alkaa ruveta hakemaan ulkomaisia risteilyturisteja Helsingin satamista, kiertokäynnille Mankkaaseen. Siellä on varmaan paljon eksoottista nähtävää ulkomaalaisille. Vaikka siellä tuskin mitään poroajelua voi harrastaa, niin kai sieltä sentään joku hunksifarmi löytyy?
Parantaako omenaviinietikka kaikki vaivat?
"Kotiseutuni" on suosikkikappaleeni, etenkin Veikko Tuomen laulamana:
https://www.youtube.com/watch?v=kmqL1LjmmJI
Kannattaa kuunnella sanat tosi paatoksella!Heti kun ilmat lämpenee ne alkaa tekee kekoja kuin Australiassa konsanaan, tarttee lämmintä ilmaa ja kuivaa maata. Nyt on kevät alkanut mankkaalla. Maa ja ojat tulvii mutta onneksi on noita entisiä jätekumpuja joiden päälle voi nousta jalkoja kuivaamaan ja tiirailemaan. Ennen aikaan väsättiin styroksista lautat ja puusta veistettiin mela.
Lenkkeilijöitä ja koirankusettajia löytyy suolta mutta yritäpä kusettaa koiraa niin koira puree. Poroajeluja voisi kyllä järjestää näillä Espoon tuntureilla tai vaaroilla mutta tuleeko ensi jouluna lunta voiko edes pukki tullakaan joku muu ku vanha huoripukki?
Omenaviinetikka laihduttaa, Valkoviini ja punaviini maustavat. Balsamico on exsguishhii speciaall saati joku samppanja etikka. Väkiviinietikalla ja ruokasoodalla pamautan liat vitt..pois puhtaaksi.- Anonyymi
Olihan siellä aikoinaan leipomo, vaan se meni pöis.
- Anonyymi
Veikko tuomella oli komea ääni, ei maha mitää, komea se oli.
- Anonyymi
...kerran kun näit sä syntyvän mun; pian pääsen kai helmaasi sun...
Niin kun sossu ei antanu kun ruokaklappuja loppu kuukaudeks. Tuli 16 euroo vuorokautta kohden.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad901466- 541023
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että382857- 155843
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124727- 55719
- 51668
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38635- 57631
- 76622
