https://www.vauva.fi/artikkeli/vanhemmuus/raimo-60-1-ja-3-vuotiaiden-tyttojen-isa-otan-torkut-ja-jaksan-taas-leikkia
Lasten hankinta kuusikymppisenä ei ole vain YT-miesten hupia vaan myös tavalliset suomalaismiehet tekevät samaa.
Lasten hankinta kuusikymppisenä ei ole vain YT-miesten hupia vaan myös tavalliset suomalaismiehet tekevät samaa.
Vastaukset 16
Vanhimmat
"Raimolla oli takanaan vuosikymmenten akateeminen ura" ja oli vapaaehtoistöissä nepalilaisessa orpokodissa, ettei kyseessä ole mikään tavis.
Arvasin.
"Anita muutti Suomeen."
Ja?
"Pariskunnan ikäeron ja erilaisen taustan takia suhteella riitti epäilijöitä. Raimolla oli takanaan vuosikymmenten akateeminen ura, Anita taas ei osannut Suomeen tullessaan lukea."
Mitäpä korkeakoulutetut suomalaisnaiset tykkäävät tästä? Tärkeintä on että nainen on nuori ja nätti, olipa mies itse sitten minkä ikäinen tahansa.
Eiköhän osuutta asiaan ole myöskin sillä miten ja missä tapasivat.
Ja sillä, kuinka paljon paremman elintason iäkäs suomalaismies pystyy lukutaidottomalle nepalilaisneitoselle antamaan, kuin kukaan nepalilaismiehistä.
Oiskohan silläkin merkitystä että ukko oli auttamassa orpoja niinkuin nainenkin.
Hieno homma, pitää pyrkiä samaan
Ulkomaalainen nainen parempi äiti kun suomalainen.
Ulkomaalainen nainen parempi äiti kun suomalainen.
"Iäkäs isä on törmännyt myös ennakkoluuloihin. Ei Raimo niistä mieltään pahoita. Hän ei halua lokeroida itseään ja haluaa antaa saman vapauden myös muille.
– En ole syntynyt tänne muita miellyttämään. Ihminen on prosessi, jatkuvasti muuttuva, kehittyvä ja uudistuva."
Jos ätmitkin ruikuttamisen sijaan yrittäisivät vaikkapa olla hyviä ihmisiä ja auttaa muita, niin voisivat joskus saada parisuhteenkin.
Et ehkä tiedä sitä, mutta jos ätmi yrittää auttaa naista, niin nainen sanoo kovalla äänellä, että en tarvitse apua. Ätmin ei ikinä kannata tyrkyttää apuaan naiselle, koska nainen on yleensä sen verran töykeä, että ätmin itsetunto laskee entisestään. Komean miehen kohdalla nainen voi tekeytyä avuttomaksi, jotta voi pyytää miehen apua. Nainen pyytää apua jos haluaa sitä. Oliko muuta kysyttävää?
Olipas taas ruikutusta.
Ei kukaan puhunut siitä että ätmi yrittäisi mennä erityisesti naisia auttamaan, vaan yleensä avun tarpeessa olevia mistä saa positiivisia pisteitä.
Miksi tämän pitäisi kiinnostaa minua? Mies osti naisen ja lapset, nainen elintason, nopean leskeyden ja kansalaisuuden. Hyvä diili.
Mies oli myöskin tekemässä jotain mitä ruikuttajat eivät tee ikinä, eli auttamassa muita. Voisi valittajat yrittää "ostaa" naisen vaikka sillä lailla.