Saksan isku on suoraa seurausta holtittomasta

ja väärästä maahanmuutosta, jota Saksan johto on halunnut - kansa taas ei. Saksassa on varmasti valtavasti ihan tavallisia sakuja, jotka ovat kurkkuaan myöten täynnä näitä muslimeita ja heidän örvellystään. Periaatteessa Angela Merkel saa kantaa osavastuun tapahtumasta.

Aiemmin kun asuin Tukholmassa tuli paljon puhuttua riikkien kanssa maahanmuutosta, ja nimenomaan muslimien muutosta, koska sitä sinne juuri on tullut. Ja ihan järjestäin riikit olivat tuota maahanmuuttoa vastaan, oikealta ja vasemmalta, ei katsonut puoluekantaa. Nythän tilanne Ruotsissa on vielä paljon surkeampi kuin silloin kun vielä siellä asuin. Mamujen rasismi ruotsalaisia kohtaan on sitä luokkaa, että siitä halutaan keskustelua jo Riksdagenissa. Mamujen tekemät nöyryytysryöstöt ruotsalaisia kohtaan, ovat saaneet riikit raivoihinsa. Varsinkin tapaus jossa afrikaano kusi ruotsalaisen uhrinsa suuhun, oli viimeinen niitti.

Ruotsin kouluissa myös muslimimamut ovat suuri ongelma. Esim. Södertäljen eräässä koulussa on vakavia yhteenottoja afgaanien ja arabien välillä, kertoi tuore uutinen. Muslimit eivät tule siis keskenäänkään toimeen.
45<50
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 45

Vanhimmat

Maahanmuuttajilla ei ole enään turvallista euroopassa joten heidän on muutettava takaisin kotimaahan.

Äänestä
  • Niin, eikä täällä ole enää turvallista kantiksillekkaan, johtuen väärästä maahanmuutosta.

    Äänestä

  • Merkel on itse vastuussa näistä veriteoista!Niin simppeli se on ja mitä tuomitsemiseen tulee niin kuollutta on turhaa tuomita,hän on jo siellä missä maailman herrat eivät tee ratkaisujaan,eikä edes kanslerin tittelit paina!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Merkel on itse vastuussa näistä veriteoista!Niin simppeli se on ja mitä tuomitsemiseen tulee niin kuollutta on turhaa tuomita,hän on jo siellä missä maailman herrat eivät tee ratkaisujaan,eikä edes kanslerin tittelit paina!

    Sillä on osavastuu.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin, eikä täällä ole enää turvallista kantiksillekkaan, johtuen väärästä maahanmuutosta.

    Näin se menee.

    Äänestä

Ei ollut Malagassa loisivia mamuja, Afrikan pojat joutuvat elättämään itsensä tekemällä työtä.

Äänestä

Koska suvakki tajuaa, muslimimaahanmuutto on ongelma.

Äänestä

Saksassa tapahtuneiden terroritekojen tuomitsevuudessa on Merkelilläkin selvä ero riippuen siitä minkä porukan tekemiä ne kulloinkin on! Kantasaksalaisen tekemät tuomitaan jyrkästi mutta jihadistien tekemiä vain pahoitellaan.

Äänestä
  • Aivan oikein.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aivan oikein.

    Tuskin viimeinen tapaus harmittaa suurinta osaa saksalaisista, todennäköisesti toivovatkin sellaista. Säästöt saattavat olla veronmaksajille miljardeja, kun muuttoliike kääntyy toiseen suuntaan.

    Äänestä

  • Merkele sivuun vaan ja äkkiä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tuskin viimeinen tapaus harmittaa suurinta osaa saksalaisista, todennäköisesti toivovatkin sellaista. Säästöt saattavat olla veronmaksajille miljardeja, kun muuttoliike kääntyy toiseen suuntaan.

    Varmaan moni taputti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Merkele sivuun vaan ja äkkiä.

    Vanha kommari.

    Äänestä

  • Se on hirvee muslimien nuolija.

    Äänestä

Älä valehtele tahallasi. Murhia ei voi perustella millään tavalla.

Äänestä
  • Vihreät ovat siitä vastuussa kun halajavat kaikkipakolaiset Eurooppaan.

    Äänestä

Murhista on vastuussa vain murhaaja ja häntä tukevat ja sympatisoivat äärioikeistolaiset surkimukset. Syytä on ihan turha yrittää vierittää Merkelille tai muille.

Äänestä
  • Yhäkkö sinä koetat puolustella idioottimaista matupolitiikkaa, jota fiksut kansat ovat vastustaneet jatkuvasti, mutta sinunlaiset ränkyttää vain rasismista ! HAESTA PASKA !!!

    Äänestä

Saksalla ja Ruotsilla molemmilla suuria ongelmia.

Äänestä

Saksalla ja Ruotsilla molemmilla suuria ongelmia.

Äänestä

Näin on mutta eipä tästäkään mitään oteta opikseen

Äänestä

Ei tartte olla maailman viisain ymmärtääkseen ettei täysin erilaisia uskontoja ja kulttuureita voi sekoittaa nykyisen massamaahanmuuton tapaan. Varmasti kantaväestö nousee jossain vaiheessa tätä kehitystä vastaan. Historiakin osoittaa sen, että kansakunnat ja valtiot kestävät vain vähäistä sekoittumista ilman isompia ongelmia. Islam on hyvin agressiivinen ja takapajuinen kuten kaikki vähänkin älliä omaavat tajuavat. Tyhmät päättäjät, jotka ovat tosin osin lahjottuja, luulevat että näin voi tehdä, mutta se on täysin itsetuhoista ja suorastaan pähkähullua.

Äänestä
  • Mutta se älli puuttuu vihervasurisuvakeilta.

    Äänestä

  • Mutta se älli puuttuu vihervasurisuvakeilta.

    Äänestä

  • Mutta se älli puuttuu vihervasurisuvakeilta.

    Äänestä

Kyseessä ei ole terrorismi määritelmän mukaan, koska tekijä sai myös surmansa. Hän on oikeasti martyyri, joka nauttii 72 neitsye neidon kanssa seurustelusta.

Äänestä

Onneksi olkoon ruotsalaisille. On väkiluku kasvanut miljoonalla itse tekemättä.

Äänestä
  • Pitää paikkansa.

    Äänestä

Avaus pitää paikkansa.

Äänestä

Kuten ketjusta näkee Suomenkin natseissa on paljon mielisairaita.

Äänestä
  • Aloittaja on oikeassa siinä, että muslimimaahanmuuttajien peitellyt ja silotellut rikokset kantaväestöä kohtaan lisäävät äärioikeiston kannatusta, mikä ei tietenkään ole hyvä juttu. Mutta niin kauan kuin valtaapitävät ja valtamedia eivät rehellisesti myönnä tilannetta vaan kaikki kriitikot leimataan rasisteiksi, niin myös kiinnostus äärioikeistolaisuuteen kasvaa varsinkin nuorison parissa. Itse asiassa suvakit itse ruokkivat vastustamaansa äärioikeistolaisuutta omalla naiiviudellaan ja sinisilmäisyydellään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aloittaja on oikeassa siinä, että muslimimaahanmuuttajien peitellyt ja silotellut rikokset kantaväestöä kohtaan lisäävät äärioikeiston kannatusta, mikä ei tietenkään ole hyvä juttu. Mutta niin kauan kuin valtaapitävät ja valtamedia eivät rehellisesti myönnä tilannetta vaan kaikki kriitikot leimataan rasisteiksi, niin myös kiinnostus äärioikeistolaisuuteen kasvaa varsinkin nuorison parissa. Itse asiassa suvakit itse ruokkivat vastustamaansa äärioikeistolaisuutta omalla naiiviudellaan ja sinisilmäisyydellään.

    Täytyy muistaa sekin, että natsit saivat massojen sympatiat käyttäytymällä paremmin kuin heidän poliittiset vastustajansa, jotka olivat lähinnä väkivaltaisia öykkäreitä, jotka hyökkäsivät jatkuvasti natsien kimppuun. Molempi pahempi, mutta se siitä.

    Nykyaikana tosin natsit eivät saa juurikaan kannatusta, oli yhteiskunnan tila mikä tahansa. On tietenkin pieni marginaaliporukka jota natsismi kiehtoo, mutta niin se on aina ollut. Emme elä täydellisessä maailmassa.

    Aika pahalta näyttää kun Ruotsin tilannettakin seuraa. Ruotsin yhteiskunta on näille liian vaativa ja siinä ei menesty jos ei ole tarpeeksi älliä ja koulutusta. Mamut eivät pärjää älyllisesti ruotsalaisille ja se turhautaa heitä. Ainoa keino on yrittää alistaa ruotsalaisia väkivallalla ja pelolla. Ennen vanhaan tuollaiset oltais pantu äkkiä ruotuun. Kuningas antoi aikoinaan jopa määräyksen, että romanin sai hirttää jos tämä teki jonkin rikoksen. Ainoastaan kovalla kurilla ja rangaistuksilla nämä voidaan saada miettimään tekojaan. Olemme tulleet liian sivistyneiksi ja emme enää uskalla puolustaa itseämme. Se johtaa lopulta tuhoomme.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Aloittaja on oikeassa siinä, että muslimimaahanmuuttajien peitellyt ja silotellut rikokset kantaväestöä kohtaan lisäävät äärioikeiston kannatusta, mikä ei tietenkään ole hyvä juttu. Mutta niin kauan kuin valtaapitävät ja valtamedia eivät rehellisesti myönnä tilannetta vaan kaikki kriitikot leimataan rasisteiksi, niin myös kiinnostus äärioikeistolaisuuteen kasvaa varsinkin nuorison parissa. Itse asiassa suvakit itse ruokkivat vastustamaansa äärioikeistolaisuutta omalla naiiviudellaan ja sinisilmäisyydellään.

    Toi oli hyvä kommentti.

    Äänestä

  • Natsit olivat saksalaisia, etkö ole sitäkään tiennyt?

    Äänestä

Saksan isku ja erityisen uuden-seelannin moskeijaisku ovat luoneet itselleni mahdollisuuden paremmasta huomisesta.

Äänestä

Ovatpa ihmeen kiinnostuneita nuo meidän "kansallismieliset" ulkovaltojen asioista. Ettei vaan globalismi pääsis häiritsemään tätä "sisäänpäinlämpeävyyttä", sillä se häiritsisi pahasti jalon aatteen eteenpäinviemistä?

Äänestä
  • Jaa, no ainakin täällä eilen pari äärivassaria tumputti koko päivän tuosta Saksan tapahtumasta. Eli heitä se kiinnosti.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jaa, no ainakin täällä eilen pari äärivassaria tumputti koko päivän tuosta Saksan tapahtumasta. Eli heitä se kiinnosti.

    Tumputtaa vieläkin.

    Äänestä

Matuille oli luvattu että he saavat arkipäivisin maata divaanillakahvilassa vesipiippuinen fetsi päässä elämänsäloppuu, lupaaja oli Merkel ja sitten illalla niille tuodaan toimeentulotuki ruskeassa kirjekuoressa toisella lähettäjänimellä ja jos se ei riitä matulle hänelle tuodaan enemmän seuraavana päivänä. Perjantaisin ei kahviloissa käydä koska se on lomapäivä ja sunnuntaita ei vietetä vaan kirjekuori tuodaan vesipiippukahvilaan levon jälkeen silloinkin

Äänestä

Valtamedia ja hallitukset ja EU ei ymmärrä, että islamin ja vasemmiston rasistisen terrorismin hyssyttely synnyttävät vastavoiman. Kaikki en. äärimuodot ovat sopimattomia, ei vain äärioikeiston terrorismi.

Äänestä

Saksan isku on osoitus järjettömäksi kasvaneesta rasismista. Niin se vaan menee.

Äänestä

Onko natseilla vaikeaa, kun noin itkette.

Tuoreen gallupin mukaan persujen kannatus on laskenut 15 prosenttiin.

Äänestä

Toisaalta Suomen hallituksen tavoite on huumekäytön lisääminen, jotta KANSALAISET ELÄISIVÄT SEKOPÄISINÄ ja kestäisivät MAAN SLUMMIUTUMISEN Ruotsin tyyliseksi sotakentäksi. Klovni Hirviniemen sisaren (Pekonen, vas) ja vihr. Ohisalon ja muiden ministerien/johtavien poliitikkojen toistuvat huumemyönteiset ja huumeidenkäyttöön rohkaisevat lausunnot aloittavat massiivisen käytön nyt. Ja näkyvät tällä hetkellä konkreettisesti myös sosiaali- ja terveysministeriön avustuskeskuksen (STEA) avustuspäätöksissä https://www.suomenuutiset.fi/huumeidenkayton-vapauttamista-lobbaaville-jarjestoille-jaettiin-yli-kymmenen-miljoonaa-veikkausvoittovaroja/ STEA tukee vahvasti useita huumeiden käyttöä ajavia järjestöjä, jotka ovat profiloituneet vapaamman huumeidenkäytön puolestapuhujiksi ja jotka kannattavat yhteiskunnan ylläpitämiä huumeiden käyttötiloja. Esim. Oodista on tullut viherpössyttelijöiden sijaan piikityslaitos irtolaisille, vihreät ajattelivat ajaa hashista ja mietiskelyä nurkassa ja saivat suoraan suoneen-vetäjät eduskuntataloa vastapäätä aggressioitaan levittämään ja repimään paikat

Äänestä

Vassaritrolli alkoi nikotteleen.

Äänestä

Jaa, että asia on kunnossa?
Murhia voi perustella etnisellä identiteetillä?
Kaikkea sitä kuuleekin. Tuhlasi monta kirjainta perustelusi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja väärästä maahanmuutosta, jota Saksan johto on halunnut - kansa taas ei. Saksassa on varmasti valtavasti ihan tavallisia sakuja, jotka ovat kurkkuaan myöten täynnä näitä muslimeita ja heidän örvellystään. Periaatteessa Angela Merkel saa kantaa osavastuun tapahtumasta.

Aiemmin kun asuin Tukholmassa tuli paljon puhuttua riikkien kanssa maahanmuutosta, ja nimenomaan muslimien muutosta, koska sitä sinne juuri on tullut. Ja ihan järjestäin riikit olivat tuota maahanmuuttoa vastaan, oikealta ja vasemmalta, ei katsonut puoluekantaa. Nythän tilanne Ruotsissa on vielä paljon surkeampi kuin silloin kun vielä siellä asuin. Mamujen rasismi ruotsalaisia kohtaan on sitä luokkaa, että siitä halutaan keskustelua jo Riksdagenissa. Mamujen tekemät nöyryytysryöstöt ruotsalaisia kohtaan, ovat saaneet riikit raivoihinsa. Varsinkin tapaus jossa afrikaano kusi ruotsalaisen uhrinsa suuhun, oli viimeinen niitti.

Ruotsin kouluissa myös muslimimamut ovat suuri ongelma. Esim. Södertäljen eräässä koulussa on vakavia yhteenottoja afgaanien ja arabien välillä, kertoi tuore uutinen. Muslimit eivät tule siis keskenäänkään toimeen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu