Päivän ruokavinkki

Joku ehtii laittaa jonkun mistä ei saa puhua ja sitten salamannopea sensuuri iski.

Joten mennäänpä harmittomiin aiheisiin:

Päivän ruokavinkki:
https://www.youtube.com/watch?v=Eq5LBXQ7dYA

Nami nami ja maiskis maiskis.

11

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kyllä silakastakin hyvää saa, mutta nyt lautasella on tuota omaa lihaa.
      Ei tarvi sooseja eikä juuri mausteitakaan.

    • Mistä ei saanut puhua?
      Täällä tuo sensuuri toimii joskus yllättävän nopeasti.

      • Joku laittoi tarinaa kuukauden takaisesta H:linnan murha itsemurha-tapauksesta, jossa ilmeisen silakkahenkinen hattarapääeukko pääsi hengestään turvapaikkashoppailija-matun käsissä. Mutta loppu hyvin, kaikki hyvin, kun eivät sentään natsien käsiin joutuneet ja säästyivät viharikoksilta.


    • Silakkaa sitten kesällä, nyt tuli kiskottua 4 perunaa ja 5 jauhelihapiffiä, kulhollinen salaattia ja jälkkäriksi mustikkarahkaa. Örpb.

      • Mä olen maatuvaa jätettä ja joku ne sikanaudat syö kuitenkin.


      • Anonyymi
        Jan1 kirjoitti:

        Mä olen maatuvaa jätettä ja joku ne sikanaudat syö kuitenkin.

        Hernekeitto-projekti on tehty, tuon tosi-typy -ihmisen kanssa jotain sanoin että nakkikeittoakin voisi parantaa hieman... merimiespihvi on myös listassa tehdä sitä ja se vaatii silakoita ja vähän samankaltaista possunfilettä kuin hernekeittokin.... ruokaprojekteja mitä on suunnitteilla.


    • Anonyymi

      Jos sä tarkoitat sitä ketjua missä mä huusin moderaattoria heräämään, joku informoi palstalaisia Loirin kuolemalla. Se oli suuri vale... Loiri oli itse vitsaillut tuttavalleni ett "ai olen kuollut vai, no se se selittää vähän raihnaisen oloni, ei vaan tullut ajateltua sellaista mahdollisuutta. Heh heh, no jo on jutut; nauranut siihen päälle.

      Kyllä moderaattori saa poistettua jonkun lihamakaroonilaatikon ohjeen, mutt vale uutisia kyllä ja suoranaisia solvauksia saa esittää... ilman ett ne sensuroitaisiin.

      Tavallista härskimpi "piiloporno" sun kalan perkaus opetusfilmisi, kun ajatus sen pohjalta paistaa ihan auringon lailla! Joko mä kiljun moderaattoria?
      trollikka


    • Anonyymi

      Ruokavinkit ovat aika hyviäkin aina kun toiset tekevät ja maistelevat tekemisiään, niin ei niitä kai poistella sitten, jostain muusta syystä kai on poistettu.

    • Anonyymi

      Kuules nyr Sergei ei tuo vale uutinen Loirista ole mitenkään hauska , jos nyt oisit asiallinen ja poistaisit... poistattaisit sen, koska siihen sinä pystyt!
      Mä en itse pysty, antamatta oikeita henkilötietojani ja sitähän mä en tee.
      Konekaan jolla kirjoittelen ei ole mun nimissä, vaan lainakone ja siitä hyvästä mä maksan sen mamman kännylaskut... käteisellä tietenkin.
      Mukavaa loppuviikkoa kaikille!

      • Anonyymi

        Kuules pikku-viiksimummo....


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      380
      2480
    2. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      68
      1910
    3. 154
      1469
    4. Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen

      Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1297
    5. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      502
      1221
    6. Vastuunkantoa

      Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu
      Ähtäri
      48
      975
    7. Olen varattu

      Kihloissa ja menemme naimisiin. Anteeksi💔
      Ikävä
      90
      894
    8. Haluatko enää nähdä mua mies?

      Se on täysin sinusta kiinni.
      Ikävä
      71
      862
    9. Ruohonpolttoa Suomussalmella

      Poikaporukka oli kuullut että ruohonpoltto on muotia, joten Kirkkopuistossa oli tekoruohoa poltettu. Ketkä liene asialla
      Suomussalmi
      44
      860
    10. Alavuden Ähtärin kylä 1.1.2028

      Ketä saamme kiittää tästä?
      Ähtäri
      28
      843
    Aihe