Hallitus on päättänyt perustaa työryhmän
"Sosiaali- ja terveysministeriö kertoi tänään asettaneensa sosiaali- ja terveydenhuollon varautumista ja johtamista tukevan työryhmän koronaviruksen vuoksi."
demokraatti.fi
hallituksen koronavirukseen varautuminen hyvässä vauhdissa
8
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi ei Sipilän hallituksen aikana ei tullut koronavirusta. Nyt olisi melkoinen paniikki. Sipilän hallitus olisi vaan miettinyt että miten hyötyy asiasta ja olisi laittanut viestin että Suomessa kaikki antaa asuntonsa viruksen kantajille, tänne vaan.
"Herra Juha Sipilä on ihminen, sinä olet idiootti."
Juha Sipilä on kovan luokan pisnessmiessss
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/seuran-selvitys-juha-sipilasta-tuli-miljonaari-valtion-tuella-ja-harskeilla-tutunkaupoilla/- Anonyymi
räkäpää kirjoitti:
"Herra Juha Sipilä on ihminen, sinä olet idiootti."
Juha Sipilä on kovan luokan pisnessmiessss
https://seura.fi/asiat/ajankohtaista/seuran-selvitys-juha-sipilasta-tuli-miljonaari-valtion-tuella-ja-harskeilla-tutunkaupoilla/blaa...blaa...blaa... tuo on vain osa noitavainoja ja muukalaisvainoja.
Lampaat menevät mukana. Älypuhelin patentin ja lentävän auton patentin omistaja John Kerry pakotti Lord Rothschildiä avamaan rahavirtoja jotta juha sipilä rikastuisi. Ketä idiootti ei rikastuisi jos näkisi että hänen työlleen ollaan annettu rikastuttava mahdollisuus? Minkälaisia kunniattomat kateelliset ihmiset on jotka antavat idioottia esikuvaa terveestä ihmisestä? Anonyymi kirjoitti:
blaa...blaa...blaa... tuo on vain osa noitavainoja ja muukalaisvainoja.
Lampaat menevät mukana. Älypuhelin patentin ja lentävän auton patentin omistaja John Kerry pakotti Lord Rothschildiä avamaan rahavirtoja jotta juha sipilä rikastuisi. Ketä idiootti ei rikastuisi jos näkisi että hänen työlleen ollaan annettu rikastuttava mahdollisuus? Minkälaisia kunniattomat kateelliset ihmiset on jotka antavat idioottia esikuvaa terveestä ihmisestä?Ja Sipilä hyvänä ihmisenä, ja erityisen upeana lahkolaisena, ei ole tähän ""valheeseen"" jaksanut kantaa ottaa :-))))))))
Työryhmä kuuostaa ihan peukaloiden pyörittelylle.... plimpsassa :-)
Nerg lienee oikea valinta ""työryhmän"" johtoon.
- Anonyymi
Tuleeko antennitalouksille myös tiedote koronavirukseen varautumisesta vai jätetäänkö heidät heitteille kokonaan
helmikuu 26, 202017:06
Juvonen: Yleisradion on televisioitava pääministerin ilmoitus Suomen varautumisesta koronaviruksen mahdolliseen leviämiseen – ” Tieto kuuluu kaikille Suomessa”
Eduskunta saa torstaina 27.2. pääministerin ilmoituksen Suomen varautumisesta koronaviruksen mahdolliseen leviämiseen. Ilmoitus annetaan eduskunnan kyselytunnin jälkeen klo 17. Yleisradio on ilmoittanut, ettei se aio televisioida pääministerin ilmoitusta.
"Yle kertoo, että sen tehtävänä on toiminnallaan edistää muun muassa kaikkien että kaikkien suomalaisten yhtäläisiä mahdollisuuksia saada tietoa asioista. Ylen toiminnasta säädetään myös laissa, sillä kyseessä on verovaroin tuettu julkinen palvelu.
– Pykälässä 7 momentilla 2 sanotaan, että julkisen palvelun ohjelmatoiminnan tulee erityisesti mm. tukea kansanvaltaa ja jokaisen osallistumismahdollisuuksia tarjoamalla monipuolisia tietoja, mielipiteitä ja keskusteluja sekä vuorovaikutusmahdollisuuksia, Juvonen muistuttaa.
– Pidän erittäin merkittävänä sitä, että saamme pääministerin ilmoituksen asiasta. Suomi varustautuu koronavirukseen, jonka vaikutuksia on nähty maailmalla, mutta josta me emme tiedä vielä tarpeeksi. Tieto kuuluu kaikille suomalaisille."
SUOMEN UUTISET - Anonyymi
Pitäisikkö pyörien päällä liikkuminen kieltää vai matkustamista lisätä, jotta väestö vähenisi ja ilmasto säästyisi? Ristiriitaisissa tunnelmissa edetää... neuvonantajineen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282641- 1272293
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1152014- 1291993
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.121733Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161481260Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu291142Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901105Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt901090Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno361019