Kyykky-Linda, tänään pyöreät 50 vuotta

Viulisti Linda Brava täyttää tänään 50 vuotta. Brava nousi pinnalle sillä taidolla, että kykeni kyykkyasennossa soittamaan viulua, tiukka, punainen lateksimekko päällänsä.
https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000006418927.html

Onnittelut Lindalle ja hänen ystävilleen.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Linda tunnetaan, siitä että on auliisti jakanut itseään.
Ei köyhille vaan varakkaille.

Äänestä

Voi pojat jos tietäisitte mikä teki Lindan vasempaan käteen niin mahtavan vibraaton.
Entinen viulu opettaja.

Äänestä
  • Tuo ei pystynyt syväkyykkyyn.. korkkarien kannatkin ilmassa= kankeat nilkat.

    Itsellä samoin..parin kuukauden harjoituksella saan nyt kantapäät lattiaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Viulisti Linda Brava täyttää tänään 50 vuotta. Brava nousi pinnalle sillä taidolla, että kykeni kyykkyasennossa soittamaan viulua, tiukka, punainen lateksimekko päällänsä.
https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000006418927.html

Onnittelut Lindalle ja hänen ystävilleen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu