Jos sitä läskisoosiksi voi kutsua eli paistetuista pekonin siivuista tehtyä kastiketta perunoiden kanssa tarjoiltuna.
Tosin pekonisiivut olivat ajelehtineet pakastimessa ja parasta ennen pvm. oli 2014
Sulatin paketin, ei mitään haju tai värimuutoksia, joten siitä vaan kuumalle paistinpannulle tirisemään rapean ruskeiksi.
Mikä herkullinen tuoksu pannulla paistetuista pekonin viipaleista tuleekaan.
Siellä ulkona näkyi ulkoilijoiden päät kääntyvät ympyrää, varmaan miettivät, että jossain täällä tehdään herkullista ruokaa.
Sitten vaan paistetut pekonin viipaleet syrään, pannulle voita, vehnäjauhoja ja sipulisilppua ruskistumaan ja lopuksi kastikkeen sekaan paistetut pekonin viipaleet.
Ei tarvi muuta, kuin suolakurkkua ja makeaa puolukka hilloa kylkeen, niin jo on herkullista ja joka sanoo, että yäk, niin sellaisella ole edes nälkää.
Sopivan suolaista, ei tarvitse juuri suolaa lisätä.
Ei uskoisi, että pekonin viipaleet ovat 6 vuoden ikäisiä, ei niitä roskiin viittinyt heittää.
Kelpaisiko naiselle tällainen pöperö, joka vie kielen mennessään, ei varmaan ruman miehen tarjoaman, kun nainen olettaa, että ruma mies myrkyttää naisen pöperöillään.
Tosin pekonia tulee harvemmin paistettua.
Perinteistä läskisoosia syötiin
1
<50
Vastaukset 1
Uskon että oli hyvää, itsekin joskus pekonista noin teen. Olipa hyvä ettet kenellekään naiselle tarjonnut, saat itse syödä kaiken ja varmaan jos nainen kuulisi että on vuosia vanhaa pekonia nyt saisit sitten odotella myrkytyssyytettä. Ei varmaan ihan pikkujuttu olisikaan kun naisen elimistö olisi ihan sekaisin ja kuralla tuommoisesta oikeasta ruuasta kun on salaatteihin ja mäkkärin hampurilaisiin tottunut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1061251
Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku94868Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella31784- 66693
Karita Tykkä mennyt kihloihin.
Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.93626- 32605
S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan
S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist16574- 18558
Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa
Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta43523- 10466