Monen vuoden sivusuhde

Anonyymi

Toisen vuosia kestänyt salasuhde selvisi sattumalta. Olin tietysti hullu ja vainoharhainen. Asia kuitattiin sillä, että ylireagoin ja kehitän turhaa draamaa pikkuasiasta. Henkisesti olin loppu. En ole 100% varma loppuiko suhde. Työpaikalla paistattelee mielellään vastakkaisen sukupuolen ihailun kohteena. Seksiä on kerran 6kk. Itse en suunnitellut rakastuvani toiseen. Puoliso sai tietää ja alkoi uhkailu, panostaminen, pakottaminen suhteen lopettamiseen, koska muuten tilanne ei voi parantua. Välillä hän aneli jäämään, suri, välillä käyttäytyi agressiivisesti ja sekavasti. Seksiä ei juurikaan ole ollut mutta nyt innostus läheiseen kontaktiin on pakonomaista. Yritin, enkä pystynyt. Sitten alkoi kiristäminen talolla. Pakonomainen sivusuhteen tietojen etsiminen ja kysely. Sukulaisille minun haukkuminen. Mielenterveyteni kyseenalaistaminen. Hänen pettämisensä ohitettiin olan kohautuksella ja hänestä kuoriutui melkein psykoottinen hirviö, kun näin itse kiinni.
Sivusuhteen väsyi tilanteeseen ja hän jätti minut. Jäin avioliittoon ja puoliso palautui normaaliksi itsekseen, minä en. Enkö pysty parempaan, arki kai rullaa kun panee omat tarpeet ja onnellisuuden off- tilaan ja kestää. Onko muita?

2

177

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nait vieraan kanssa ja jouduit henkiseen ristiriitaan läheisyydestä, niin myös miehesi? Toki voitte jättää toisenne, ei muuta kuin häviäjiä silloin liitossanne. Vittu,et mieli tekis kysyä " et onko se toiselta salaa naiminen niin HELVETIN tyydytystä antavaa. Orgasmin saa niin monin muinkin eri tavoin, eikä sitä jää itkemään yhdeltä, joka voisi olla käytännössä tuhat muuta. Tyhmä olet, niib myös miehesi.

    • Ainoa kommentti tähän voi olla että miksi ihmeessä olette vielä yhdessä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      107
      1346
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      131
      1002
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      33
      907
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      713
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      96
      708
    6. 32
      665
    7. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      19
      606
    8. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      23
      600
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      543
    10. Lautturin poliisipiiritys

      Mitä Lautturilla yöllä tapahtui
      Huittinen
      11
      508
    Aihe