OHISALO VAARANTAA TURVALLISUUDEN SUOMESSA..

https://www.suomenuutiset.fi/suomen-sisaministerilla-ja-euroopan-komission-puheenjohtajalla-eri-nakemykset-unionin-ulkorajapolitiikasta/
Miten Suomen sisäministerinä voi toimia Maria Ohisalon (vihr.) kaltainen epäisänmaallinen politiikko, joka on poliittisilla linjauksillaan suureksi haitaksi Suomen maineelle maailmalla, sekä vaarantaa pahoin suomalaisten turvallisuuden matuja Suomeen hyyssäävällä politiikallaan?
2256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Siis onko sen puoliso Sipilä?

Äänestä

Muistaako kukaan sellaista koetta, jossa rottanaaras opetettiin painamaan vipua.
Kun se painoi vipua, häkkiin tupsahti putkesta rottapoikanen.

Arvatkaa mikä oli tulos?
Naaras painoi vipua taukoamatta, juomatta syömättä, niin kauan kunnes kuoli .... tai ainakin kunnes häkki tuli täyteen.

Äänestä
  • Joskus tapahtuu niinkin, että rotta alkaa syödä niitä poikasia eikä kuole ainakaan nälkään.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joskus tapahtuu niinkin, että rotta alkaa syödä niitä poikasia eikä kuole ainakaan nälkään.

    Lopussa tulee joku kahjo ylilyönti ja avaa häkin suun.
    Ja niin rottanaaraat jatkavat vapaina napin painamista.

    Äänestä

Kyllä meidän miespoloisten pitää pelätä. Emme pärjää edes armeijassa, emme urheilussa. Nyt fiksut ja kauniit naiset ottaneet meiltä vallan kun ei meistä ole enää mihinkään.

Pelätään, vapistaan ja huudetaan yhdessä äitiä apuun!

Tännehän voi tulla vaikka sellaisia urkosia joilla on oikea asenne ja miehen muotti. Voi hyvät hyssykät että pelottaa.

Ja kun ei me tykätä enää edes suomalaisista. Haukutaan kaikki, eikä lisäännytä enää koskaan! Sillä tavalla tämä epäkesko suomalainen katoaa pois haittamaasta muita.

Äänestä
  • "Tännehän voi tulla vaikka sellaisia urkosia joilla on oikea asenne ja miehen muotti. Voi hyvät hyssykät että pelottaa."
    Lapselliseen kommenttiisi muutama huomio: Tutkitusti Irakista, Afganistanista ja Somaliasta tulleiden työllistyminen on todella huonolla tasolla vielä kauan sen jälkeen, kun ovat saaneet oleskelu- ja työluvan. Tutkitusti seksualli- ja väkivaltarikoksissa näistä maista tulevat ovat yliedustettuja.
    Siinä onkin sitä asennetta ja miehen muottia!

    Äänestä

Ohisalo lähettää suomalaisia rajavartijoita kreikkalaisten rajamiesten "avuksi". Kreikkalaiset rajavartijat koettavat pitää maahantunkeutujat poissa ja suomalaiset pyrkivät ottamaan näitä sisään.

Mitäs tuosta seuraa? No kreikkalaiset rajavartijat pätkivät suomalaisia sabötööri sisäänheittäjiä turpaan ja heittävät ulos maasta!

Meneekö hienosti "kansainvälisten lakien" mukaan?

Äänestä
  • Näinköhän suomalaiset rajavartijat edes käyvät itse rajalla? Kiikarilla katsellaan, sitten naputellaan läppäriä ja pidetään pari miittinkiä tai palista.

    Äänestä

on toi kalpianaama täys liinoo ja haria sivulla

Äänestä

kova poisto prosentti tässä ketjussa

Äänestä
  • Kaikissa ketjuissa vedetään määrättyä linjaa.
    Ei ihme että Suomi on tässä tilassa, menneitten maja.

    Äänestä

Siltä näyttää.

Äänestä
  • Ohisalo ajaa suomessa Islamilla aivopestyjen vihervasemmistolaisten, kepun ja rkp:läisten hallituksen linjaa, jolla saadaan suomi Islamisoitua, mahdollisimman nopeasti. Ja täytyy myöntää että hyvin on tehtävässään onnistunut, sillä lähtökuopat on nyt kaivettu ja kohta alkaa tapahtua....

    Äänestä

  • Vihreet kuulat on uusi sekoomus

    Jari Tervolta lainaten

    tosin onko Jari kuula?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ohisalo ajaa suomessa Islamilla aivopestyjen vihervasemmistolaisten, kepun ja rkp:läisten hallituksen linjaa, jolla saadaan suomi Islamisoitua, mahdollisimman nopeasti. Ja täytyy myöntää että hyvin on tehtävässään onnistunut, sillä lähtökuopat on nyt kaivettu ja kohta alkaa tapahtua....

    Juuri näin on tosiasia.

    Äänestä

Kaikki me joutaan ottamaan ja varautumaan vaaroihin kunnon lelut mukaan joita pitää sitten käyttää vaaran uhatessa, etukäyttö ja peli on voitettu se on siinä

Äänestä

Onko tasa-arvonmukaista että nykyisellä hallituksella on enemmän avustajia!!??

Vai onko sille jokin järkevä, luonnollinen syy?

Äänestä
  • vrt. "naisen euroon"

    Äänestä

  • Tälle kaikelle on järkevä selitys, sillä järkeä puuttuu. Massa ei kuitenkaan korvaa laatua. Se sisuskaluministeri ei edes ymmärrä sitä, että se sopimus ,mihin hän vetoaa, on laadittu 1951, jolloin ei voitu kuvitellakaan, että jokin toinen kansa voi valloittaa toisen vain marssimalla röyhkeästi rajan yli.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tälle kaikelle on järkevä selitys, sillä järkeä puuttuu. Massa ei kuitenkaan korvaa laatua. Se sisuskaluministeri ei edes ymmärrä sitä, että se sopimus ,mihin hän vetoaa, on laadittu 1951, jolloin ei voitu kuvitellakaan, että jokin toinen kansa voi valloittaa toisen vain marssimalla röyhkeästi rajan yli.

    Juuri näin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tälle kaikelle on järkevä selitys, sillä järkeä puuttuu. Massa ei kuitenkaan korvaa laatua. Se sisuskaluministeri ei edes ymmärrä sitä, että se sopimus ,mihin hän vetoaa, on laadittu 1951, jolloin ei voitu kuvitellakaan, että jokin toinen kansa voi valloittaa toisen vain marssimalla röyhkeästi rajan yli.

    Kreikka on toiminut puskurina tuossa suhteessa ja jollei Eu:n rajavalbvonta pidä on Suomen autonomisena valtiona turvattava omat rajansa lisäten rajavalvontaa , pysäyttäen hallitsemanton maahan tulo ,jos niikseen on. Eu ei ole se jonka päätöksiin Suomen eduskunnan päätökset nojaavat vaan Suomen omaan turvallisuus ja talos näkökulmiin.Suomen valtion johdon ensisijainen tarkoitus on turvata maamme raja ja sisäinen turvallisuus. Se on autonomiamme perusta,joka ei nojaa ulkovaltojen päätöksen tekoon saati päätösvaltaan,päinvastoin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.suomenuutiset.fi/suomen-sisaministerilla-ja-euroopan-komission-puheenjohtajalla-eri-nakemykset-unionin-ulkorajapolitiikasta/
Miten Suomen sisäministerinä voi toimia Maria Ohisalon (vihr.) kaltainen epäisänmaallinen politiikko, joka on poliittisilla linjauksillaan suureksi haitaksi Suomen maineelle maailmalla, sekä vaarantaa pahoin suomalaisten turvallisuuden matuja Suomeen hyyssäävällä politiikallaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu