Niin kun mä ja mun kaveri OLLAAN ottamassa kieliläväriä.. ollaan siis 13v ja asutaan turussa.. niin kun ei saada vanhemmilta lupaa läväriin niin tiiättekö täällä mitään liikkeitä missä laitetaan pimeesti läväreitä siis alaikäsille ilman vanhempien suostumusta?? kun siel täytyis olla joko vanhemmat mukana tai sit se lävistäjä soittaa niille.. niin tiedättekö jotain jekkuja miten vois hämätä sitä lävistäjää.. Kun me nyt kuitenkin OTETAAN ne eikä odoteta 16v ynm. niin turha laittaa sellasii viestei et: "älä ota jollei oo lupaa"
Kieliläväristä??
mää
221641
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
noh,mun kamu on tehnyt silleen,et se meni laittamaan sen kamun kaa hmm..oliko se kulmaa,
ja sitte ku se soitti sen "riikan" vanhemmille,niin "riikka" oli antanutkin kamun puh numban,ja sitte ne soitti sille kamulle,
ja se kamu teeskenteli sitä sen äippää..:D
sitte se otti sen kulmiksen.
älä ota jollei oo lupaa
..mut kieli turpoo siin ja puhekyky menee vähäks aikaa, et joudut ehkä parikin päivää sössöttämään ja syömään vaan jotain keittoa. että ovatko vanhempasi vähäjärkisiä kun luulet etteivät he mitään huomaa? saat puhuakin suu kiinni ettei näy. että kannattaa valita sellainen aika jolloin ei tarvitse olla porukoiden kanssa pariin päivään. vinkki vinkki.
Ei kukaan vähänkään täysjärkinen/ammattitaitoinen lävistäjä tee pennuille lävistystä, jos joku niitä tekee "pimeästi" niin se kertoo aika paljon lävistäjästä... Kieli on sellainen lävistettävä, että ei kannata antaa kenen tahansa noviisin kajota siihen.
ihan vitun idioottimaista! XD kaverin kans otetaan ja ollaan niin kuul. toivottavasti vanhempanne hirmustuvat jos ikinä onnistuttekaan. säälittävää.
niin. älkää ottako jos ei oo lupaa. ahahahahaha.
ja kukaan ammattitaitoinen lävistäjä ei _todellakaa- tee pimeästi lävistyksiä tuommoisille pennuille. kasvakaapa ne pari vuotta ja tuumatkaa sitten vasta. jos se ajattelukin olis vähän kypsempää. *tikahtuu*
SÄÄLITTÄVÄ TAPAUS!!!!!!
Vittuun teitä ei kaivata!!!
en suosittele alaikäisenä ottaa läväriä jos ei saa vanhemmilta lupaa.. mä jouduin ainakin sillo täyttää 17 vuotiaana (siis mink ikäisenä tahansa yleensä se lappu täytetään) ja siin kysyttiin ikää jne.. eikä pakosti anna ottaa koska aatelkaa jos vanhempanne sitten suuttuu ja soittaa p***t liikkeelle... :)
et me niinku esitettäis siskoksii ja sit kirjotettais joku lappu et: "joo he saavat ottaa kielilävärin ja sit se väärennetty huoltajan nimmari siihen" ja sit annettais yhen meijän frendin numero sille ja sit se voi esittää meijän mutsii mut yks ongelma?? mitä se niinku kysyis siel puhelimes silt meijän "mutsilta" kysyyx se jotain henkilö-tunnuksii ynm henkilökohtasii vai voidaanks me valehdella sille kaikki meijän nimet ja nää ja menee läpi?? kiitos niille jotka jaksavat autta.. vitut niille jotka jaksaa valittaa!!
joo siis kantzii hei. ne kysyy niinq kengännumerot, veriryhmät, rikosrekisterit, kuppikoot ja ala-asteen viidennen luokan kevättodistuXet, et kantzii hei varautuu. mut tzemppii teille hei!!!!!!!!11111ihQ
SÄÄLITTÄVÄÄ!
Sit se lävistäjä soittaa niinq teiän frendille ja sit se teijän frendi on niinq tällee: "No hei daa! No siis kai ny mun skidit wittu saa niinq wittu ottaa läwii jos ne wittu haluu! Oox vähän daiju wittu ku tollasii kysyt hei witun urpo daa! HIHIHIHIHIHI!!!!!" Ja kyl sen äänestä kuulee onko puhuja joku pentu vai keski-ikänen muija mut kyl se lävistäjä varmaan niinq uskoo teitä!
meidän mielestä on turhaa ilmoittaa vanhemmille nääs että sä oot ihan dorka nääs.......
TE VALITTAJAT KUKAAN EI TEITÄ TUU KAIPAAMAAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...ja tehän tiedätte myös, että kielilävistyksestä on perinteisesti tunnistanut hc-lesbon...heh heh
Tuo pätee ehkä sinuun, mutta ei saa yleistää. Alunperinhän kyseinen lävistys ei ole ollut teidän lesbojen keksintö, olette vain omineet sen jostain. Ovatko kielensä lävistäneet miehetkin sitten hc-lesboja?!
Mitä järkee jonkun 13vuotiaan pikku lapsen on ottaa mitään lävistystä. Minua iljettää katsella jotai 13 vee pentuja jotka lesoo läväreillään.
mä ite otin noin kaks viikkoo sit kieli lävärin ilman kenenkää lupaa..mut mun porukat ties et aion ottaa sen ja näin.. mut ei kannata vielä tollasten pentujen ottaa, kyllä ne sen tajuu...
siitä tulee vaa teille itelle ongelmia..
kieliläväri - genitaaliläväri
k17 vuotta. ei teidän kakaroiden tarvii ees viellä haaveilla kun sinne on monta vuotta aikaa.
SAINKIN ÄIDILTÄ LUVAN!! TE PASKIAISET ETTE USKONU MUO, MUTTA KYLLÄ MÄ VIELÄ NOUSEN JA NÄYTÄN.. HAHAHAHAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA
"NE EI TAHDO MUO NE TAHTOO INGALSSIN LAURAN ESSUSSAAN KILTISTI TOTTELEMAAN MUT VIELÄ MÄ NOUSEN JA MAAILMALLE NAURAN VIELÄ JOSKUS TEEN NIINKUIN HUVITTAA JA NIITÄ KADUTTAA" LAINATTU: MAIJA VILKKUMAAN BIISISTÄ..=) ETTÄ HYVÄÄ JATKOA TEILLE VAAN PASKIAISET!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja mitähän tämä viesti sitten kertoo kirjoittaneen henkisestä iästä? Munasit ittes sitten kunnolla ja oikein netissä. Todistit suomen kansalle, että et oikein ihan välttämättä ole valmis ottamaan minkäänlaista lävistystä.
Ymmärrätköhän edes mitä kaikkia seurauksia lävistämisestä voi olla? Kannattaa tutkia asioita kunnolla ennen kuin ottaa lävistyksen, koska kaikissa lävistyksissä on kuitenkin aina riskinsä.
Mulla ei ole mitään lävistyksiä vastaan, ja itelläni on muutama, mutta mä todella toivon että niiden ottajat ymmärtää täysin mitä tekee.
se on muuten sua... XD niin sua kaduttaa, kunhan oot tietämättömyyttäs menny sössimään jotenkin. ei mua ainakaan ollenkaan kaduta, että täällä on koitettu puhua järkipuhetta. no niin niin no... kiitos. jatkoja myös sinulle. tietäisitpä mitä aiot tehdä...
"NE EI TAHDO MUO NE TAHTOO INGALSSIN LAURAN ESSUSSAAN KILTISTI TOTTELEMAAN MUT VIELÄ MÄ NOUSEN JA MAAILMALLE NAURAN VIELÄ JOSKUS TEEN NIINKUIN HUVITTAA JA NIITÄ KADUTTAA"
En kyllä muuta pysty tekemään, kun nauramaan!!! Te 13 vuotiaat pikkukersat ootte kyllä maailman säälittävimpiä ilmestyksiä! Mutta minuahan se ei haittaa, jos haluatte tosiaan sen tyhmyytenne paljastaa ihan tällei yleisesti netissä! Homman nimi on vain se, että tollaiset pikku nassikat eivät ole vielä tarpeeksi vanhoja lävistyksen oikea oppiseen hoitamiseen. Noissa lävistyksien otossa kun tuntuu olevan vain se ESITYS pääasiana! Tuonhan kyllä tietää ihan jokainen aivot omistava ihminen..IHIHIH!!! Lähtekää vaan pyörittämään niitä perseitänne sinne kaupungille ja lopettakaa tollasten ääliömäisten viestien kirjoitus! Ettepähän munais itteenne niin pahasti!