Vakava nainen

Mitä mieltä olette naisesta joka on olemukseltaan enemmän vakavemman ja veyäytyvämmän oloinen kuin pirteä, iloinen ja puhelias?
12987
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Negatiivisesti vastaanotto kaikilla aloilla.

Äänestä

Ei haittaa ainakaan minua, kun nainen on muuten miellyttävä.

Äänestä

Itse olen tuota ensimmäistä laatua. Kyllähän ne ihmiset kaikkoaa.

Äänestä

Ei varmaan kaikki jaksa mitään ilopillereitä...

Äänestä
  • Minussa on sekä vakavuutta että iloisuutta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minussa on sekä vakavuutta että iloisuutta.

    Kylla se hymy vetaa puoleensa mutta joskus olosuhteet aikaansaavat sen etta se Ei helposti irtoa.


    Toisaalta alituiseen hymyilevat ihmiset omaavat aika pinnallisen ajatusmaailman ottaen huomioon olosuhteet, jotka kehottavat kaikkeen muuhun kuin positivismiin.

    Mutta Kaipa kaikella talla paskamaisuudella on jokin tarkoitus; tahtaa siihen etta max vitutus keraantyy ja kasaantuu kunnes kuoresta paase eroon?

    Äänestä

Kaikkeen on syynsä meillä ihmisillä.
Vakava perusilme aina kun liikkuu, muiden ihmisten parissa ei liene / tarkoita sellaista naistyyppiä, joka ei suhtaudu minkäänlaisiin asioihin kevyesti, jolla ei ole lainkaan huumorintajua. Ihminen voi olla kivakin, joustava ja toisen ihmisen huomioon ottava.
Mutta elämä ja sen tapahtumat kovettaa meistä monet.

Äänestä

Joillakin ihmisillä vaan on luonnostaan tosi iloiset kasvot, joistakin huokuu enemmän syvällisyys ja vakavuus, jotkut ovat vähän kuivakoita ja tylyn näköisiä perusolemukseltaan. Joillakin on sitä kuuluisaa luonnetta, pilkettä silmäkulmassa. Meitä on niiiinn moneen junaan. Joillakin voi olla vaan luonnostaan sellainen iloisen mallinen suukin ja kasvonpiirteet että he näyttävät aina jokseenkin iloisilta, olipa tunnetila lähes mikä hyvänsä. Monet ihmiset ovat suht vakaviakin. Kyllä kaikenlaisista kiinnostutaan, vakka kantensa valitsee kuten sitä sanotaan.

Äänestä
  • Parempi se on hymyilla paskan keskella.
    Vetaa huumoria kaikesta ;)

    Elikka mikali joku potkaisee sua nivusiin niin Potki itseasi nivusiin joka pv.

    Jos joku raiskaa sut niin ota kaikki ilo irti elamasta runkkupausseilla.

    Kaikkeen Ei Kannata suhtautua niin vakavasti!

    Äänestä

riippuu miten timmissä kunnossa on

Äänestä

Ilmanmuuta vakava ja vetäytyvä. Sellainen nainen on peto sängyssä. Iloiset tyhjännaurajat ovat estoisia.

Äänestä
  • Täällä sitä aina palataan sänkyyn🙄

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä mieltä olette naisesta joka on olemukseltaan enemmän vakavemman ja veyäytyvämmän oloinen kuin pirteä, iloinen ja puhelias?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu