Kierrättekö koronan vuoksi ihmiset kaukaa

Anonyymi

https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006432638.html

Pahinta vaan on, jos tästä tulee yleinen hysteria ja jollakin voi toiminta mennä ylimitoitetuksi erityisesti varmaan pe ta la baari-illan aikana. Pitääkö pitää taukoa naisten iskemisestä kornonan vuoksi?

22

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Älä yhtään arkaile mies kun lähestyn sinua hengityssuojaimissa, suojalaseissa ja lateksihanskoissa. Let’s twist again!

      • Anonyymi

        Tuota kutsutaan roolileikiksi ja tuolla tavalla sonnustautunut nainen on erittäin raju ja varmana työntää kätensä hosujesi sisään, että laukeat.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Mullla on suojapuku jo valmiina ja hengitys suojaimia

    • Anonyymi

      Mullla on suojapuku jo valmiina ja hengitys suojaimia

      • Anonyymi

        kaikuko vastas


    • Anonyymi

      En todellakaan kierrä. Elän normaalia elämää samoin kuin tähänkin asti.
      Baareissa en käy enkä ole käynyt, joten ei tuota ongelmaa.
      Jos sairastun niin sairastun, sairastan ja paranen. Tai sitten kuolen jos kuolen.
      En osallistu yleiseen hysteriaan vaan elän järkevästi.

    • Anonyymi

      Sinkut pitää muutenkin kiertää kaukaa, suurin osa kaheleita.
      Naurettavin on työtön 40 sinkku mies.

      • Anonyymi

        Naurettavin on työskentelevä toimitusjohtaja.

        Amerikkalaisilta tuli uusi jakso nopeasti tuohon erääseen tv-sarjaan jota seuraan jakso 10 The Outsider, jäi jännittävään kohtaan edellisessä jaksossa, tuo pitää tuijotella ajatuksella kun ehdin.

        Vauhti on kova, silmiä jo huimaa ja korvilla näkee vilinää.


    • Aikoinaan Aasialaiseen influenssaan 50- luvulla sairastui kolmasosa väestä ja kuolleita tuli jotain 1300..

    • Anonyymi

      Minä meinasin kuolla vuosia sitten ihan tavalliseen kausi-influessaan.
      Olin niin kipeä ja korkeassa kuumeessa että olin tajuton jonkin aikaa. Sairaalassa hoidettiin.
      Muistan kun aloin toipua niin se oli todella ihmeellistä. Ihan kuin olisi herännyt syvästä unesta. Oli mahdottoman hienoa päästä takaisin elämään, ja kun eka kertaa lähdin liikkeelle olin kuin joku 100-vuotias vanhus, heikko ja vapiseva ja koukkuselkäinen, mutta äkkiä se toipuminen sitten kävi kun pääsi alkuun.
      Syy miksi menin niin huonoon kuntoon oli se, että minulla oli eräs sairaus jo ennestään jonka takia olin laihtunut rajusti ja yleiskunto huono. Nyt olen terve taas.
      En pelkää tätä uuttakaan virusta, jos se minut vie niin sitten se on tarkoituskin. Kun on tarpeeksi kipeä ja korkeassa kuumeessa ei sellaisia edes pysty ajattelemaan eikä tajuamaan. Vasta jälkeen päin kun ja jos toipuu, tajuaa miten huonossa jamassa on oltu.

      • Anonyymi

        Tuossa Koronassa on vaarallista se kun on taistelukaasu-tyyppinen juttu kun on noin tehokas.


    • Anonyymi

      Kyllä ketuttaa nuo aivastelevat, yskivät ja räkivät ihmiset täysissä ruuhkabusseissa. Tekis mieli huutaa niille, että ÄLÄ TORSAA SIINÄ!!!!!!

      • Anonyymi

        Ota elämäksesi sellainen sitten että: asut itse jossain Bermudalla hotelleissa ja määräilet Maltan uhkapelijuttuja vain sanomalla ohjeistuksia sieltä käsin.


    • Anonyymi

      Onko Italiassa kuolleisuus todella lähemmäs 6 % tällä hetkellä??

      • Anonyymi

        Ei varmasti. Eivät vaan ole testanneet kaikkia sairastuneita. Valmistautuivat huonosti, pääsi pandemia yllättämään täysin. Eikä enää ole edes mahdollista testata, kun virus karkasi käsistä. Resurssit laitetaan niiden vakavasti sairastuneiden hoitoon, joilla on mahdollisuus selvitä.

        xLiner


    • Anonyymi

      En tapaa ihmisiä muutoin kuin työpaikalla työkavereita. Töissä on tiukat hygieniavaatimukset joten riski saada tartunta on pieni. Ja muutenkin asun pienellä paikkakunnalla, missä ei ole todettu tietääkseni koronaa. Yleinen flunssakausi on päällä kyllä.

      Kaupassa toki käyn ja sielläkin voi olla pieni riski, jos muualta tulee joku tartuttaja.

      Eli kaikenkaikkiaan aika pieni todennäköisyys saada virus täällä. En muutenkaan iske naisia. Mielummin yksin.

      IkisinkkuerakkoM42v

      • Anonyymi

        Näin elämä edistyy kuin Elviksella sinulla.


    • Anonyymi

      Ei meillä yksinäisillä rumilla miehillä ole hätää, kaikki kiertää meidät kaukaa.

    • Anonyymi

      Joo. En halua tartuttaa ketään. Köh*

      xLiner

    • Stimulointia kaipaavilla helpottaa kumipuvuista tullessa normi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin

      Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t
      Maailman menoa
      49
      5344
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      78
      3243
    3. Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..

      Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel
      Maailman menoa
      24
      3097
    4. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      143
      2931
    5. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      39
      2217
    6. Nepotismi jytkyttää porvaristossa

      Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi
      Maailman menoa
      67
      1795
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      227
      1686
    8. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      91
      1620
    9. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      419
      1397
    10. Persut palkkaavat verorahoilla

      avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei
      Maailman menoa
      265
      1376
    Aihe