https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006432638.html
Pahinta vaan on, jos tästä tulee yleinen hysteria ja jollakin voi toiminta mennä ylimitoitetuksi erityisesti varmaan pe ta la baari-illan aikana. Pitääkö pitää taukoa naisten iskemisestä kornonan vuoksi?
Kierrättekö koronan vuoksi ihmiset kaukaa
22
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Älä yhtään arkaile mies kun lähestyn sinua hengityssuojaimissa, suojalaseissa ja lateksihanskoissa. Let’s twist again!
- Anonyymi
Tuota kutsutaan roolileikiksi ja tuolla tavalla sonnustautunut nainen on erittäin raju ja varmana työntää kätensä hosujesi sisään, että laukeat.
- Anonyymi
Presidenttikin https://www.is.fi/kotimaa/art-2000006432638.html varoittaa, että kyllä se on otettava vakavasti!
- Anonyymi
Sairaalat sen sijaan https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/c38ea4fa-8b64-4ed5-ae63-5a8480d0a007 eivät ota vakavasti eivätkä edes vastaan. Se on tervemenoa vaan!
- Anonyymi
Mullla on suojapuku jo valmiina ja hengitys suojaimia
- Anonyymi
Mullla on suojapuku jo valmiina ja hengitys suojaimia
- Anonyymi
kaikuko vastas
- Anonyymi
En todellakaan kierrä. Elän normaalia elämää samoin kuin tähänkin asti.
Baareissa en käy enkä ole käynyt, joten ei tuota ongelmaa.
Jos sairastun niin sairastun, sairastan ja paranen. Tai sitten kuolen jos kuolen.
En osallistu yleiseen hysteriaan vaan elän järkevästi. - Anonyymi
Sinkut pitää muutenkin kiertää kaukaa, suurin osa kaheleita.
Naurettavin on työtön 40 sinkku mies.- Anonyymi
Naurettavin on työskentelevä toimitusjohtaja.
Amerikkalaisilta tuli uusi jakso nopeasti tuohon erääseen tv-sarjaan jota seuraan jakso 10 The Outsider, jäi jännittävään kohtaan edellisessä jaksossa, tuo pitää tuijotella ajatuksella kun ehdin.
Vauhti on kova, silmiä jo huimaa ja korvilla näkee vilinää.
Aikoinaan Aasialaiseen influenssaan 50- luvulla sairastui kolmasosa väestä ja kuolleita tuli jotain 1300..
- Anonyymi
Minä meinasin kuolla vuosia sitten ihan tavalliseen kausi-influessaan.
Olin niin kipeä ja korkeassa kuumeessa että olin tajuton jonkin aikaa. Sairaalassa hoidettiin.
Muistan kun aloin toipua niin se oli todella ihmeellistä. Ihan kuin olisi herännyt syvästä unesta. Oli mahdottoman hienoa päästä takaisin elämään, ja kun eka kertaa lähdin liikkeelle olin kuin joku 100-vuotias vanhus, heikko ja vapiseva ja koukkuselkäinen, mutta äkkiä se toipuminen sitten kävi kun pääsi alkuun.
Syy miksi menin niin huonoon kuntoon oli se, että minulla oli eräs sairaus jo ennestään jonka takia olin laihtunut rajusti ja yleiskunto huono. Nyt olen terve taas.
En pelkää tätä uuttakaan virusta, jos se minut vie niin sitten se on tarkoituskin. Kun on tarpeeksi kipeä ja korkeassa kuumeessa ei sellaisia edes pysty ajattelemaan eikä tajuamaan. Vasta jälkeen päin kun ja jos toipuu, tajuaa miten huonossa jamassa on oltu.- Anonyymi
Tuossa Koronassa on vaarallista se kun on taistelukaasu-tyyppinen juttu kun on noin tehokas.
- Anonyymi
Kyllä ketuttaa nuo aivastelevat, yskivät ja räkivät ihmiset täysissä ruuhkabusseissa. Tekis mieli huutaa niille, että ÄLÄ TORSAA SIINÄ!!!!!!
- Anonyymi
Ota elämäksesi sellainen sitten että: asut itse jossain Bermudalla hotelleissa ja määräilet Maltan uhkapelijuttuja vain sanomalla ohjeistuksia sieltä käsin.
- Anonyymi
Onko Italiassa kuolleisuus todella lähemmäs 6 % tällä hetkellä??
- Anonyymi
Ei varmasti. Eivät vaan ole testanneet kaikkia sairastuneita. Valmistautuivat huonosti, pääsi pandemia yllättämään täysin. Eikä enää ole edes mahdollista testata, kun virus karkasi käsistä. Resurssit laitetaan niiden vakavasti sairastuneiden hoitoon, joilla on mahdollisuus selvitä.
xLiner
- Anonyymi
En tapaa ihmisiä muutoin kuin työpaikalla työkavereita. Töissä on tiukat hygieniavaatimukset joten riski saada tartunta on pieni. Ja muutenkin asun pienellä paikkakunnalla, missä ei ole todettu tietääkseni koronaa. Yleinen flunssakausi on päällä kyllä.
Kaupassa toki käyn ja sielläkin voi olla pieni riski, jos muualta tulee joku tartuttaja.
Eli kaikenkaikkiaan aika pieni todennäköisyys saada virus täällä. En muutenkaan iske naisia. Mielummin yksin.
IkisinkkuerakkoM42v- Anonyymi
Näin elämä edistyy kuin Elviksella sinulla.
- Anonyymi
Ei meillä yksinäisillä rumilla miehillä ole hätää, kaikki kiertää meidät kaukaa.
- Anonyymi
Joo. En halua tartuttaa ketään. Köh*
xLiner Stimulointia kaipaavilla helpottaa kumipuvuista tullessa normi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t495344Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo783243Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel243097HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432931Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L392217Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi671795Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271686Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k911620Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4191397Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei2651376