Soolomatkoilta palaavat rouvat

Anonyymi

Mitä tuliaisia tuotte miehillenne?

7

130

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koronaviruksen ja sukupuolitauteja.

      • Anonyymi

        Ja kattia kanssa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ja kattia kanssa.

        Ja koiria myös...


    • Anonyymi

      Uusia ideoita ja iloista mieltä :)))

    • Anonyymi

      Riippuu missä matkustan ja miten pitkään. Viikonloppureissusta 3 vrk, en tuonut mitään tuliaista, mutta pidemmiltä matkoilta tuon, jos löytyy jotain kivaa esim. nahkatakki tms. Mitää krääsää en osta enkä pelkästään sen takia, että jotain "pitää tuoda", mieskin on sen verran fiksu, ettei odotakaan tuliaisia ellei ole löytynyt jotain erikoista tai todella hyödyllistä

      • Anonyymi

        Kenties meissä itsessämme on tuliaista kerrakseen:)))


      • Anonyymi

        Olen samoilla linjoilla. On täysin sattumanvaraista osuuko kohdalle mitään "sytyttävää". Yleensä ei osu eikä mieheni odota mitään.
        En ostele juuri mitään itsellenikään. Lastenlapsille ostan jotain käytännöllistä ja paikallissävyistä. Tilaustuotavana, ei siis tuliaisena, harrastuspiirini askarteluun sopivaa ja tilattua rihkamaa.

        Mieheni ei tee vastaavia matkoja ja vaikka tekisikin niin eipä tuo minulle toisi mitään tuliaisiakaan. Ei ostele kotimaassakaan koska sanoo, ettei hän tiedä mitä tarvitsen tai haluan.

        Ei tuliaisia. Ei virhevalintoja!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      66
      5180
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      57
      4617
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      123
      4569
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      338
      1897
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      85
      1523
    6. 92
      1484
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      235
      1370
    8. 323
      1097
    9. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      971
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      51
      903
    Aihe