Ilja säästi kuolessaan 70 000 euroa

3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mitä opimme tästä?

Pitää osata kuolla ajoissa. Ja fiksut eivät raiskaa.

Äänestä

Miksi pitäisikään maksaa? Raha maksetaan vain tehdystä työstä.

Äänestä

Kannattaa kuolla ajoissa ei tartte velkojaan maksaa.Myös eläkeyhtiöt säästää muhkean summan kun ei tarvitse kertyneitä eläkkeitä maksaa eikä niistä perikuntakaan saa euroakaan.Yhteiskunta säästää viimeistään vanhustenhoito menoissa.Silläpä eläkeikää on nostettava lähelle 80:ntä vuotta,ehtisi ihminen mieluummin kuolla työpaikalle tuottavaa työtä tehdessään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/2d212f58-b4e3-4f14-a1a6-2a9a0e594c5b

Ei mikään pieni summma.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu