Kellot ja korona

Kun pörssit syöksyy myös kellokauppa pysähtyy. Kohta on aika tankata kelloja halvalla.
5152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niitä rannekellojahan voi ottaa haltuun kuolleiden ranteesta aivan ilmaiseksi, kuten sota-aikaankin tehtiin.

Äänestä
  • Melko idioottimaista tekstiä, häpeä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Melko idioottimaista tekstiä, häpeä.

    Enhän minä ensimmäisenä tässä haaskalinnuksi ruvennut...

    Äänestä

Taitaa vaan ökykellojen odotusajat pidentyä 🤔

Äänestä

Tulossa on kaikkien aikojen taantuma. Isoja yrityksiä meneee konkkaan jne. Käy niin kuin -80 luvulla. Kaikki tulee alennusmyyntiin kun ihmisten on pakko myydä tavaraa.

Setelisäästäjät ovat niitä joiden aika on nyt. Itse olen osakesäästäjä ja liemessä koska työtkin voi mennä. Viime yökin meni kiemurrellessa, alitajunta teki tepposet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun pörssit syöksyy myös kellokauppa pysähtyy. Kohta on aika tankata kelloja halvalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu